Verslas

2015.09.08 13:45

„Maxima LT“ nubausta už neprižiūrimą pastatą Alytuje

BNS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Didžiausią Lietuvoje prekybos tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ nubausta už neprižiūrimą pastatą Alytuje. Alytaus rajono apylinkės teismas antradienį už pažeidimus įmonei skyrė 579 eurų baudą.

Didžiausią Lietuvoje prekybos tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ nubausta už neprižiūrimą pastatą Alytuje. Alytaus rajono apylinkės teismas antradienį už pažeidimus įmonei skyrė 579 eurų baudą.

„Mūsų siekiamybė ne bausti, bet užtikrinti aplinkinių saugumą, kad savininkai prižiūrėtų savo statinius ir jų aplinką. Įstatymai turi galioti visiems, kiekvienam verslininkui, net ir „Maximai“. Juolab kad pastatas yra nuomojamas bendrovei „Kautra“, – pranešime spaudai teigė Alytaus savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė.

Pasak jos, „Maxima LT“ atstovas susitikime su savivaldybe patikino, kad statinio teritorija jau tvarkoma.

Miesto savivaldybė praėjusių metų pabaigoje nubaudė „Maxima LT“ už Kalniškės gatvėje esančių pastatų nepriežiūrą. Tuomet teigta, kad įmonei už tai gresia bauda nuo 580 iki 2030 eurų (nuo 2 iki 7 tūkst. litų).

Bauda buvo netikėta

Bendrovės išplatintame pranešime teigiama, kad „Maxima LT“ iki šiol bendradarbiavo ir bendradarbiauja su Alytaus miesto savivaldybe ir su jos atstovais, siekia palaikyti konstruktyvų dialogą, todėl skirta bauda jiems yra netikėta.

„Pastatų, net tų, kuriuose nevykdome veiklos, saugumui skiriame prioritetinį dėmesį – tad Alytaus mieste, Kalniškėse, esantis ir bendrovei priklausantis pastatų kompleksas per pastaruosius metus už pastato priežiūrą bei eksploataciją atsakingų įmonės inžinierių (taip pat ir drauge su Alytaus miesto savivaldybės atstovais) buvo tikrintas kelis kartus, nuodugniai įvertinant pastatų techninę būklę – patikrinta pastato konstrukcija, stogas, sienos, kitos erdvės. Grėsmės aplinkinių saugumui šis pastatų kompleksas nekelia. Siekiant maksimalaus saugumo, pastato teritorija buvo aptverta“, – rašome pranešime.

Bendrovė tvirtina, kad iš Alytaus miesto savivaldybės atstovų yra girdėjusi tik raginimus atkreipti dėmesį į pastato būklę, bet iki šiol nėra gavusi oficialiai įvardintų šio komplekso trūkumų ir kaip konkrečiai juos siūloma pašalinti.

„Vis dėlto spręsdami susidariusią problemą, patys suradome ilgalaikį sprendimą – dalis šio komplekso pastatų bus nugriauta. Apie tai esame informavę ir Alytaus miesto savivaldybę.

Šiuo metu rengiamas pastatų komplekso rekonstrukcijos techninis projektas. Jį parengus, bus kreipiamasi į Alytaus miesto savivaldybę su prašymu išduoti leidimą rekonstrukcijos darbams pradėti.

Galvojame, kad darbai galėtų prasidėti šių metų balandį, tačiau tai priklausys ir nuo, ar jiems pradėti Alytaus miesto savivaldybė išduos leidimą ir kaip greitai jį išduos. Teritorijos sutvarkymo darbų planai pradėti įgyvendinti, planų laikomasi, tad įmonei skirta bauda mums nėra suprantama“, – teigiama „Maxima LT“ pranešime. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.