Verslas

2015.09.08 13:45

Graikija parengė planą, kuris iš dalies pakeistų tarptautinių kreditorių paramos projektą

ELTA 2015.09.08 13:45

Graikijos kairiųjų pažiūrų vyriausybė parengė 10-ies punktų planą, kuris pakeistų 30 proc. susitarimo dėl tarptautinės finansinės paramos, praneša BBC remdamasi pranešimais.

Graikijos kairiųjų pažiūrų vyriausybė parengė 10-ies punktų planą, kuris pakeistų 30 proc. susitarimo dėl tarptautinės finansinės paramos, praneša BBC remdamasi pranešimais.

Graikijos parlamentas antradienį balsavo už pasitikėjimą vyriausybe euro grupės susitikimo išvakarėse. Už pasitikėjimą vyriausybe balsavo 162 iš 300 deputatų. Taip dauguma parlamento narių pritarė Alexio Tsipro vyriausybės politikos kursui, kuriuo siekiama atisakyti nepopuliarios Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) finansinės paramos programos.

Graikija pateiks savo planą euro zonos finansų ministrams Briuselyje. Tačiau mažai tikėtina, kad bus pasiektas greitas susitarimas, nes Graikija yra perspėta tvirtai laikytis finansinės paramos sąlygų.

ES-TVF parama Atėnams baigia galioti vasario 28 dieną, ir Atėnai nenori jos tęsti.

Vyriausybė teigia, kad paramos sąlygos – radikalus valstybės išlaidų karpymas ir darbo vietų naikinimas – nuskurdino Graikiją.

Tačiau Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble primygtinai pareikalavo, kad Graikija neišsižadėtų savo prisiimtų įsipareigojimų laikytis tarptautinės paramos sąlygų.

Prieš balsavimą parlamente dėl vyriausybės pasitikėjimo, Graikijos premjeras A. Tsipras pareiškė: „Dar kartą noriu šiandien pakartoti: kad ir ko prašytų W. Schaeuble, mes neketinam prašyti tęsti paramos programos.“

„W. Schaeuble siūlo neracionalius dalykus – prašyti, kad klaida būtų tęsiama“, – pasakė A. Tsipras turėdamas galvoje susitarimą dėl 2010 m. tarptautinių kreditorių paramos.

Pagal naująjį 10-ies punktų planą numatyta sumažinti didžiulę Graikijos skolą keičiant esamas Graikijos obligacijas į naujai leidžiamas obligacijas. Taip pat siūloma siekti 1,49 proc. BVP šių metų pirminio biudžeto pertekliaus vietoj kreditorių reikalaujamo 3 proc. rodiklio, teigia Graikijos finansų ministerijos šaltinis.

ES nesitiki greito galutinio sprendimo

Europos Komisijos (EK) atstovė praneša, kad Europos Sąjungos (ES) atstovai nemano, kad šią savaitę Briuselyje vyksiančiuose susitikimuose pavyks susitarti su Graikija, skelbia „EUbusiness“.

Atstovės nuomone, nei trečiadienį vyksiančiame skubiame euro zonos finansų ministrų susitikime, nei ES viršūnių susitikime ketvirtadienį galutinis sprendimas tikriausiai nebus priimtas. EK pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris intensyviai diskutavo su Graikijos premjeru A. Tsipru ir likusia euro zona, bet kol kas rezultatų nematyti, komentavo atstovė.

J. C. Junckeris savo kalboje pirmadienį taip pat atmetė galimybę, jog Graikija pasitrauks iš euro zonos.