Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Graikija, nesusitarusi su euro zona, paramos kreipsis kitur

ELTA 2015.09.08 13:45

Graikijos gynybos ministras antradienį pareiškė, kad, nepasiekusi susitarimo dėl skolos su euro zona, šalis paramos kreipsis į Rusiją, JAV ar Kiniją, praneša BBC.

Graikijos gynybos ministras antradienį pareiškė, kad, nepasiekusi susitarimo dėl skolos su euro zona, šalis paramos kreipsis į Rusiją, JAV ar Kiniją, praneša BBC.

„Syriza“ koalicijos partnerei „Independent Greeks“ vadovaujantis Panosas Kammenosas teigia, kad atmetus pasiūlymus Graikijai teks imtis „plano B“. Jau trečiadienį, susitikę su euro zonos finansų ministrais, šalies pareigūnai ruošiasi ginti savo ketinimus. Jie nori suderinti naują susitarimą, nes dabartinio 240 mlrd. eurų vertės susitarimo dėl paramos sąlygos per griežtos.

Praėjusio mėnesio pabaigoje rinkimus laimėjus kairiųjų pažiūrų partijai, vadovaujamai naujojo premjero Alexio Tsipro, kilo nerimas dėl galimo Graikijos pasitraukimo iš euro zonos.

Iki šiol ES pareigūnai atmeta bandymus iš naujo tartis dėl finansinės paramos, nors Vokietijos kanclerė Angela Merkel sako palauksianti ir pažiūrėsianti, ar trečiadienį Graikija pateiks „tvarų pasiūlymą“.

„Viskas, ko norime, yra susitarimas, – teigė P. Kamenas, duodamas interviu Graikijos televizijai „Mega TV“. –  Jeigu susitarimo nebus ir jei matysime, kad Vokietija išlieka nelanksti bei nori skaldyti Europą, tuomet mūsų pareiga tampa planas B. Jo esmė: gauti finansavimą iš kito šaltinio. Geriausiu atveju tai gali būti Jungtinės Valstijos, gali būti Rusija, Kinija ar kitos šalys“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi