Verslas

2015.09.08 13:45

Naujasis Graikijos premjeras mano, kad jam pavyks susitarti su ES

ELTA 2015.09.08 13:45

Graikijos premjeras Alexis Tsipras pirmadienį pareiškė, kad dėl susitarimo su Europos Sąjunga (ES) yra nusiteikęs optimistiškai, skelbia „EUbusiness“.

Graikijos premjeras Alexis Tsipras pirmadienį pareiškė, kad dėl susitarimo su Europos Sąjunga (ES) yra nusiteikęs optimistiškai, skelbia „EUbusiness“.

„Visi siekiame bendro tikslo – sustabdyti krizę. Esu nusiteikęs optimistiškai, tikiu, kad su partneriais iš Europos rasime kompromisą. Pažvelgus į istoriją, matyti, kad Europai visada pavyko susidoroti su sunkumais, nemanau, kad šįkart bus kitaip“, – įsitikinęs Graikijos atstovas.

A. Tsipras apsilankė Vienoje, likus kelioms dienoms iki euro zonos finansų ministrų susitikimo ir Europos viršūnių susitikimo, kuriame taip pat bus daug dėmesio skiriama Graikijos krizei.

Austrijos kancleris Werneris Faymannas tikino, kad ES ir 19 euro zonos narių privalo rasti sprendimą, nes „euro zona turi išlikti vieninga net pačiais sunkiausiais laikais“. Tačiau jis pridūrė, kad Atėnai turi laikytis įsipareigojimų partneriams.

Naujoji Graikijos vyriausybė pažadėjo gerbti finansinius įsipareigojimus, bet premjeras tikino, jog neatsisakys taupymo politikos stabdymo. Šiuo metu šalis reikalauja iš naujo derėtis dėl 240 milijardų eurų suteiktos finansinės paramos programos.

Pirmadienį Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble aiškino, kad, jei graikai nori tolimesnės pagalbos, jie turi vykdyti kreditorių nustatytą programą, o ne ieškoti skubios vienkartinės paramos iš kitur.