Verslas

2019.03.25 14:36

Dėl programinės įrangos trikdžių Frankfurte atšaukiami skrydžiai

ELTA 2019.03.25 14:36

Didžiausiame Vokietijos Frankfurto oro uoste pirmadienį gali būti atšaukti 35 skrydžiai, pranešė oro uosto operatorė „Fraport“, o tai planuojama dėl nuolatinių programinės įrangos trikdžių, darančių įtaką oro eismo valdymo sistemoms pietvakarinėje šalies dalyje.

Vokietijos oro vežėja „Lufthansa“ patvirtino, kad atšauks 22 skrydžius iš Frankfurto. Pasak jos atstovo spaudai, tai paveiks maždaug 2 tūkst. „Lufthansa“ keleivių. 

Programinės įrangos problemos jau nuo trečiadienio kenkia „Deutsche Flugsicherung“ (DFS), kuri valdo oro eismo kontrolę visoje Vokietijoje. Savo pranešime kompanija teigė, kad iki ketvirtadienio bandys įdiegti alternatyvią programinę įrangą. 

Oro erdvės pajėgumai šalies pietvakarių regione sumažinti beveik ketvirtadaliu, o tai daro poveikį skrydžiams iš Frankfurto, Kelno-Bonos, Štutgarto ir Diuseldorfo oro uostų. Dauguma oro linijų bendrovių sugebėjo išlaikyti tik minimalius skrydžių sutrikdymus, nes jų žiemos tvarkaraščiai nėra perpildyti. 

DFS informavo, kad trikdžiai riboja duomenis, kuriuos oro eismo kontrolieriai gauna iš atskirų lėktuvų, ir nekelia saugumo grėsmių. Problema yra jos pietvakarių regioniniame biure Langene, netoli Frankfurto, ir nepaveikė sistemų kitose šalies dalyse.