Naujienų srautas

Verslas

2019.03.25 12:24

Į Klaipėdą plaukia SGD krovinys, ruošiamasi baigti terminalo patikrą

BNS 2019.03.25 12:24

Į Klaipėdą šią savaitę atplauks dujovežis, kurio suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys turėtų būti panaudotas baigiant SGD terminalo patikrą ir į laivo-saugyklos „Independence“ talpas grąžinant įprastą temperatūrą.

Portalųmarinetraffic.com irvesselfinder.com duomenimis, dujovežis „Arctic Princess“ į Klaipėdą turėtų atplaukti trečiadienį. Jis vyksta iš Norvegijos Melkojos uosto, kur yra „Equinor“ (buvusios „Statoil“) SGD gamykla.

„Planuojama, kad po šiuo metu vykstančios „Independence“ patikros, kurios metu buvo atšildytos laivo-saugyklos talpos, įprastinę –160  laipsnių temperatūrą į talpas grąžins kovo pabaigoje į Klaipėdą atvyksiantis SGD dujovežis“, – anksčiau BNS komentavo terminalo operatorės „Klaipėdos naftos“ komunikacijos vadovė Orinta Barkauskaitė.

Bendrovės skelbiamame dujovežių grafike nurodoma, kad kovo 20-25 dienomis į uostą turi atplaukti 138 tūkst. kub. metrų SGD krovinys. Daugiau laivų kovą grafike nenumatyta.

„Lietuvos energijos“ grupės įmonės „Lietuvos energijos tiekimo“ (LET) generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas BNS patvirtino, kad visas krovinys yra skirtas LET, perkančiam dujas pagal ilgalaikę sutartį su „Equinor“.

Didelio masto patikra SGD terminale pradėta vasario 23 dieną. Pirmą kartą nuo „Independence“ veiklos pradžios atšildytos keturios170 tūkst. kub. metrų jo talpos, tai leidžia specialistams iš vidaus įvertinti jų būklę.

Darbus atlieka „Klaipėdos nafta“ ir laivo savininkė Norvegijos bendrovė „Hoegh LNG“.

SGD terminalo veikla dėl planinių remonto darbų laikinai stabdoma kasmet, o nuodugnią terminalo ir laivo-saugyklos apžiūrą „Klaipėdos nafta“ įpareigota atlikti kas penkerius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi