Verslas

2019.03.25 11:21

„CityBee“ žengia į Ispaniją: Madrido valdžia lietuviams leido mieste diegti el. paspirtukų paslaugą

LRT.lt 2019.03.25 11:21

Lietuvių įkurta platforma „CityBee“ netrukus bus galima naudotis ir lankantis Madride. Nurungę tokius sektoriaus gigantus kaip amerikiečių „vienaragis“ „Bird“ ir ispanų „Cabify“, lietuviai gavo leidimą Madride diegti 250 el. paspirtukų tinklą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tai yra jau ketvirtoji užsienio rinka, kurioje vienokia ar kitokia forma veikia „CityBee“.

Pasak „CityBee“ vadovo Luko Ylos, Madrido valdžios skelbtame el. paspirtukais įgalintų susisiekimo paslaugų teikimo konkurse iš viso dalyvavo 25 bendrovės. Leidimai buvo suteikti 19 konkursantų, o bendras el. paspirtukų skaičius, kurių valdymui buvo suteiktos licencijos, yra 8 600.

„Kol kas Madrido savivaldybė neatskleidžia, kaip buvo paskirstytos kvotos kitiems konkurso dalyviams, bus galima pasididinti leidimų skaičių, jei kurios nors leidimus gavusios įmonės persigalvotų ir nuspręstų nepradėti paslaugos, jų leidimai sugrįžtų į bendrą katilą ir iš naujo būtų išdalyti leidimus laimėjusioms įmonėms. Pradžia nuteikia optimistiškai, rodome Europai, kad lietuviški startuoliai gali konkuruoti svetimose rinkose net ir su tarptautiniais, kelis kartus didesniais žaidėjais“, – komentavo L. Yla.

Kartu su „CityBee“ leidimą plėtoti el. paspirtukų susisiekimo paslaugas Madride taip pat gavo „Taxify“ („Bolt“), „Lime“, „Jump Uber“, „Voi“, „Mobike“, „Acciona“, „Eskay“, „Scoot“, „Koko“, „Ufo“, „Rideconga“, „Flash“,„Ari“, „Tier“, „Alma“, „Motit4u“, „Wind“, „SJV Consulting“.

Lietuviams skirta el. paspirtukų kvota Madride yra didesnė nei, pavyzdžiui, švedų „Voi“, kuris neseniai pritraukė per 50 mln. Eur investicijų, ar ispanų „Acciona“, „Movo“ bei „Mygo“.

„CityBee“ plėtrą Ispanijoje jau spėjo aprašyti ir tenykštė žiniasklaida. Naujienų portalas „El Español“ išskyrė L. Ylos mintį, kad „CityBee“ ambicijos saulėtoje Ispanijoje yra išties didelės ir neapsiriboja vien tik Madridu.

Primename, kad „CityBee“ anksčiau pranešė apie tai, jog el. paspirtukų susisiekimo paslauga šį pavasarį bus pristatyta ir Lietuvoje. Iš viso mūsų šalyje riedės 900 „CityBee“ el. paspirtukų.

„ResearchAndMarkets.com“ analitikai yra suskaičiavę, kad iki 2025 m. pasaulinė el. paspirtukų pagrindu veikiančių susisiekimo paslaugų rinkos vertė išaugs iki daugiau nei 24 mlrd. Eur.