Verslas

2019.03.25 10:52

Įmonėms šiemet brangsta pakuočių tvarkymas

ELTA2019.03.25 10:52

Daliai gamintojų ir importuotojų šiais metais už prekių pakuočių atliekų sutvarkymą teks mokėti brangiau, nei jie anksčiau planavo, rašo „Verslo žinios“.

Pakuočių tvarkymo organizacijos (PTO) direktorius Ričardas Milašauskas sako, kad įkainiai nuo balandžio kils nuo 8 iki 60 proc., priklausomai nuo pakuočių rūšies. 

Viešoji įstaiga „Žaliasis taškas“ dar nežino, ar kels šiems metams jau patvirtintus įkainius, o tuo metu organizacija „Gamtos ateitis“ tikisi, kad įkainių šiems metams keisti nereikės.

ELTA primena, kad „Žaliasis taškas“ ir PTO anksčiau „Verslo žinioms“ patvirtino, jog pernai sutvarkė mažiau pakuočių, nei buvo įsipareigojusios, todėl turės įmonėms kompensuoti taršos mokestį. Terminai, iki kada organizacijos turėjo išduoti įmonėms dokumentus apie atliekų sutvarkymą praėjusiais metais, baigėsi vasarį. Šie dokumentai gamintojams ir importuotojams reikalingi, norint išvengti mokesčio už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis. Nei „Žaliasis taškas“, nei PTO nepateikė skaičių, kokio dydžio baudos kokiam skaičiui įmonių gali būti apskaičiuotos dėl to, kad dalies pakuočių tvarkymo užduočių pernai nepavyko įvykdyti iki galo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.