Verslas

2019.03.25 10:08

„Exelon“ inžinieriai vėl dairosi Lietuvoje

BNS 2019.03.25 10:08

Energetikos ministerija ir JAV energetikos bendrovės „8 Rivers“ bei „NET Power“ kovo viduryje pasirašė supratimo memorandumą dėl dujinės elektrinės galimybių studijos rengimo. Už naujos technologijos elektrinę išvysčiusio startuolio „NET Power“ nugaros – Visagino atominės elektrinės projekte dalyvavusi amerikiečių energetikos milžinė „Exelon“, rašo portalas vz.lt.

Investicijų bendrovė „8 Rivers Capital“ Energetikos ministerijos skelbtoje apklausoje buvo vienintelė, pasiūliusi įgyvendinti elektrinės projektą rinkos sąlygomis, tai yra be finansinės valstybės paramos. Ji investuoja ir padeda įgyvendinti itin rizikingus į ateitį nukreiptus technologijų projektus.

Apie 150 mln. JAV dolerių vertės 50 MW galios elektrinę Teksaso valstijoje, JAV įmonės statė su partneriais – „McDermott“, „Exelon“, „Oxy Low Carbon Ventures“.

Antrinė „Exelon Generation“ įmonė „Exelon Nuclear Partners“ domėjosi galimybe dalyvauti Visagino AE projekte. 2011 metais ji buvo pasirinkta VAE jėgainės inžiniere, tačiau projektas nesulaukė visuomenės paramos ir jo buvo atsisakyta.

Apie kokio dydžio investiciją svarstoma Lietuvoje, neskelbiama.