Verslas

2015.02.05 17:18

Paaiškėjo pretendentai valdyti „Girstučio“ baseiną Kaune

BNS2015.02.05 17:18

Kauno miesto savivaldybėje atplėšti vokai su savivaldybės organizuoto „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų valdymo konkurso dalyvių pasiūlymais. Konkurse dalyvavo du kandidatai: geriausią pasiūlymą pateikęs ir 100 balų surinkęs konsorciumas – jį sudaro Klaipėdos „Švyturio areną“ valdanti UAB „Klaipėdos arena“ ir UAB „Sporto infrastruktūra“, ir VšĮ „Kauno virpstas“, surinkęs 8,5 balo.

Kauno miesto savivaldybėje atplėšti vokai su savivaldybės organizuoto „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų valdymo konkurso dalyvių pasiūlymais. Konkurse dalyvavo du kandidatai: geriausią pasiūlymą pateikęs ir 100 balų surinkęs konsorciumas – jį sudaro Klaipėdos „Švyturio areną“ valdanti UAB „Klaipėdos arena“ ir UAB „Sporto infrastruktūra“, ir VšĮ „Kauno virpstas“, surinkęs 8,5 balo.

Konsorciumas pateikė pasiūlymą, pagal kurį valdytų ne tik pramoginę, bet ir sportinę rūmų komplekso dalį, užtikrindamas geriausias sąlygas sportininkų treniruotėms. VšĮ „Kauno virpstas“ pateikė pasiūlymą valdyti tik pramoginę rūmų komplekso dalį. Konsorciumas savo pasiūlyme įsipareigojo kasmet mokėti 20 tūkst. eurų koncesijos mokestį savivaldybei, o „Kauno virpstas“ – 3 tūkst. eurų.

Pasak konsorciumo, kuris yra sukaupęs didelę sportinių objektų valdymo patirtį, atstovės Jolitos Krickės, gavus teisę valdyti „Girstučio“ baseiną, pirmiausia būtų siekiama suderinti visų baseinu norinčių naudotis grupių – profesionalių plaukikų, besimokančių plaukti vaikų ir miestiečių – interesus ir pasiekti maksimalų baseino užimtumą. Sportinė „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų dalis, kurią sudaro 50 m baseinas, ir toliau būtų skirta sportininkų treniruotėms ir varžyboms, o pramoginė dalis būtų dar labiau pritaikyta miestiečių poreikiams.

„Jei Kauno miesto savivaldybė po privalomų konkurso procedūrų pripažins, kad mūsų pasiūlymas yra geriausias, panaudodami sukauptą patirtį sieksime, kad baseinas taptų patrauklia sveikatingumo bei pramogų erdve Kauno miesto bei regiono gyventojams, prisidėtų prie sveikos gyvensenos mieste puoselėjimo. Tuo pačiu užtikrinsime, kad baseinas efektyviai atliktų savo visuomeninę funkciją – jame bus sudarytos geresnės sąlygos mokytis plaukti vaikams ir treniruotis sportininkams“, – sako J. Krickė.

Konsorciumas taip pat įsipareigoja investuoti 289,620 tūkst. eurų į rūmų komplekso infrastruktūros atnaujinimą. Investicijos būtų skirtos įrangos ir patalpų atnaujinimui, sporto klubo įrengimui, papildomos įrangos baseinuose įrengimui, persirengimo kambarių pagerinimui, interjero sutvarkymui.

J. Krickės teigimu, konsorciumas jau dabar siekia užmegzti glaudesnį ryšį su Lietuvos plaukimo bendruomene ir taip kuo geriau atsižvelgti tiek į Lietuvą jau garsinančių profesionalių plaukikų, tiek į plaukti besimokančių vaikų poreikius. Šiuo tikslu konsorciumas dar prieš pateikiant pasiūlymą pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos plaukimo federacija, kuri palaiko potencialaus valdytojo planus baseine sudaryti visas sąlygas ugdyti aukščiausio lygio sportininkus.

„Konsorciumas suvokia baseino svarbą Lietuvos plaukikams, todėl, manau, jis užtikrintų efektyvesnį baseino valdymą. Esu įsitikinęs, kad baseine besitreniruojantiems įvairaus amžiaus plaukimo rinktinių atstovams – tiek talentingiems jaunuoliams, tiek dėl aukščiausių vietų kovojantiems profesionalams – jie suteiktų tiek laiko treniruotėms, kiek reikės“, – sako Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

„Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų valdytojas galutinai paaiškės Kauno savivaldybei patikrinus abiejų konkurso dalyvių dokumentus. Šiuo metu baseiną valdo savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga „Kauno plaukimo centras“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.