Verslas

2015.09.08 13:45

Kainų komisija „Vilniaus energijai“: kuo skubiau pasirinkite pigiausias dujas siūlantį tiekėją

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kainų ir energetikos kontrolės komisija ragina „Vilniaus energiją“ kuo skubiau pasirinkti pigiausias dujas siūlantį tiekėją ir taip užtikrinti vilniečiams palankesnę šildymo kainą. Komisijos vadovė Inga Žilienė LRT Radijui sako, kad įmonė šiuo metu dujas perka per brangiai.

Kainų ir energetikos kontrolės komisija ragina „Vilniaus energiją“ kuo skubiau pasirinkti pigiausias dujas siūlantį tiekėją ir taip užtikrinti vilniečiams palankesnę šildymo kainą. Komisijos vadovė Inga Žilienė LRT Radijui sako, kad įmonė šiuo metu dujas perka per brangiai.

„Šiuo metu „Vilniaus energija“ turi visas teisines aplinkybes, kad būtų sudarytas sandoris su dujų tiekėju, kuris pasiūlė mažiausią kainą, ir taip vartotojui būtų garantuota mažiausiomis sąnaudomis grįsta šilumos kaina“, – teigia I. Žilienė.

Ji priduria šiandien pasirašiusi raštą, kuris įpareigoja „Vilniaus energiją“ tai atlikti. „Manome, kad yra „Vilniaus energijos“ nenoras tą sandorį pasirašyti, kad kaina būtų mažesnė vartotojams“, – sako Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė.

I. Žilienė taip pat teigia, kad, jeigu bendrovė nepasirinks kito tiekėjo, vilniečiams šildymo kaina nuo kovo galėtų išaugti 20 proc.

„Vilniaus energija“ jau antrą mėnesį, pasak energetikos ministro Roko Masiulio, sąmoningai perka brangesnes dujas biržoje, ir dėl to Vilniaus gyventojai bei įstaigos kas mėnesį praranda maždaug po milijoną eurų.

„Vilniaus energijos“ kaltinimus dujų tiekėjams karteliniais susitarimais energetikos ministras vadina atsikalbinėjimu ir laiko tempimu.

Pasak R. Masiulio, „Vilniaus energija“ yra padavusi į teismą įmonę „Lietuvos dujų tiekimas“ tam, kad atgautų nuolaidą, kuri gauta iš „Gazprom“.

„Įtariu, kad jie [„Vilniaus energija“] nenori pirkti tų dujų, nes tokiu būdu jie gautų tą nuolaidą per dujas, ir jas tektų atiduoti vartotojams. Užuot tai darę, jie nuperka jas didesne kaina, kurią sumoka vartotojas.

Turbūt yra tikslas per teismą nuolaidą, kuri skirta vartotojui, irgi pasiimti sau ir tokiu būdu uždirbti dvigubą pelną“, – teigia energetikos ministras R. Masiulis.

Vilniaus miesto savivaldybė stojo ginti „Vilniaus energijos“. Anot savivaldybės vadovų, „Lietuvos dujų tiekimas“, turėdamas išskirtines sąlygas tiekti pigias dujas vartotojams, to nedaro.

„Valstybinės įmonės „Lietuvos dujų tiekimas“ vykdoma dujų kainų politika yra visiškai nesuprantama. Įmonė, turėdama išskirtines sąlygas tiekti pigias dujas vartotojams, to nedaro. Tai nepateisinama, todėl sieksime, kad vilniečiams būtų pateikta kaip įmanoma geresnė kaina“, – trečiadienį išplatintame pranešime spaudai cituojamas mero pavaduotojas Romas Adomavičius.

Anot R. Adomavičiaus, įstatymai „Vilniaus energijai“ numato prioritetinį pirkimą biržoje, kur bendrovė ir pirko dujas. Biržoje dominavo aukštos kainos, o tai tik įrodo, kad „Lietuvos dujų tiekimas“ biržoje prekiavo nepaaiškinamomis sveika logika kainomis arba prekyboje išvis nedalyvavo, sako vicemeras.

Vilniaus meras Artūras Zuokas savo ruožtu tikina, kad savivaldybė gina miestiečių interesus.

Savivaldybė pareiškė betarpiškai stebėsianti derybų procesą tarp „Lietuvos dujų tiekimo“ ir „Vilniaus energijos“.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt