Verslas

2015.02.04 10:12

Darbdaviai priims daugiau negu atleis

BNS2015.02.04 10:12

Lietuvoje darbdaviai šiemet turėtų įsteigti 26 tūkst. darbo vietų, o likviduoti – 2,5 tūkst., rodo Darbo biržos atliktos Lietuvos darbdavių apklausa.

Lietuvoje darbdaviai šiemet turėtų įsteigti 26 tūkst. darbo vietų, o likviduoti – 2,5 tūkst., rodo Darbo biržos atliktos Lietuvos darbdavių apklausa.

„Verslo žinios“ rašo, kad apklausta 4,3 tūkst. Lietuvoje veikiančių įmonių vadovų, iš jų 26 proc. nurodo, kad šįmet didės įmonės pajamos, bus kuriama naujų darbo vietų, investuojama į gamybos plėtrą, 4 proc. respondentų sako, kad mažės, o 70 proc. direktorių planuoja stabilius metus. Ta pati apklausa parodo, kad šįmet darbdaviai numato įsteigti 26 tūkst. naujų darbo vietų, likviduoti – 2,5 tūkst. Daugiausia darbo vietų ketinama sukurti Kaune ir Vilniuje, likviduoti – Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse.

Prognozuojama, kad šįmet nedarbas šalyje sumažės iki 9 proc. (pernai siekė 9,5 proc.). Manoma, kad šįmet šalyje gali būti daugiau bedarbių moterų nei vyrų. Šiais metais jaunimo (iki 25 metų) nedarbas turėtų dar mažėti ir siekti iki 4,4 proc.. Darbo rinkos specialistų duomenimis, nedarbas šįmet turėtų mažėti visose savivaldybėse, išskyrus Plungę ir Anykščius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.