Naujienų srautas

Verslas2015.02.04 10:02

R. Šadžius: už valstybės tarnautojų darbą negalima mokėti du kartus

BNS 2015.02.04 10:02

Kiekvienas darbas turi būti apmokamas, tačiau valstybės tarnautojams, taip pat dirbantiems ir europiniuose projektuose, negali būti mokama du kartus, sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Kiekvienas darbas turi būti apmokamas, tačiau valstybės tarnautojams, taip pat dirbantiems ir europiniuose projektuose, negali būti mokama du kartus, sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

„Aš manau, kad panagrinėsime mes visi ir rasime sprendimus iš tų problemų, kurios buvo sukeltos dėl valstybės tarnautojų apmokėjimo ar darbo Europos Sąjungos lėšomis finansuojamuose projektuose. Čia, matyt, sprendimo kelias paprastas: reikia pirmiausia pripažinti tą akivaizdų faktą, kad kiekvienas darbas turi būti apmokamas. Antrą vertus, reikia pripažinti tą akivaizdžią taisyklę, kad už vieną darbą negalima mokėti du kartus“, – trečiadienį Žinių radijui sakė finansų ministras.

Jis tvirtino, kad artimiausiu metu bus ieškoma sprendimų, kaip šios praktikos atsisakyti.

Tvarką, kuomet ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų tarnautojai yra sudarę papildomas darbo sutartis įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus, sukritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji Seimui teikia Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, numatančias, kad valstybės ar savivaldybės institucijose bei įstaigose dirbantys valstybės tarnautojai negalėtų gauti iš savo darbovietės jokių kitų pajamų tik algą ir įstatymo numatytus priedus bei priemokas už viršvalandžius. Pataisomis būtų užkirsta galimybė uždarbiauti savo įstaigose sudarant papildomas darbo sutartis.

Pataisos parengtos paaiškėjus, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) už 1,5 mln. eurų užsakė mokslinį tyrimą, kuriam rengti įdarbinta ir 14 pačios ministerijos darbuotojų.

Prezidentūros duomenimis, Sveikatos apsaugos ministerijoje 21 tarnautojas turi papildomas darbo sutartis finansuojamas iš ES projektams skirtų lėšų, pagal jas pernai išmokėta 63 tūkst. eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje  papildomas darbo sutartis turi 14 tarnautojų, Ūkio ministerijoje – 7. Prezidentūra taip pat atsiprašė dėl anksčiau skelbtų duomenų apie Finansų ministeriją nurodydama, kad nė vienas jos tarnautojas neuždarbiauja papildomai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi