Verslas

2015.02.12 21:38

EK sustabdė tyrimą dėl „Gazprom“

BNS 2015.02.12 21:38

Europos Komisijos (EK) tyrimas dėl įtariamų Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ konkurencijos pažeidimų kol kas sustabdytas, antradienį pareiškė už konkurenciją atsakinga EK narė.

Europos Komisijos (EK) tyrimas dėl įtariamų Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ konkurencijos pažeidimų kol kas sustabdytas, antradienį pareiškė už konkurenciją atsakinga EK narė.

Pasak Margrethe Vestager, byla sustabdyta, kol ji asmeniškai išnagrinės „dujų infrastruktūrą, kainas ir kaip visa tai veikia“, rašo Briuselio leidinys „The EUObserver“.

„Manau, kad svarbu tai, kad ir aš pati turėčiau požiūrį į šią bylą. Privalau geriau išnagrinėti dujų infrastruktūrą, kainas ir kaip visa tai veikia, kad geriau suprasčiau padėtį prieš priimant sprendimus“, – žurnalistams paaiškino ES komisarė, paprašyta paaiškinti, kodėl nėra naujienų apie EK tyrimą dėl „Gazprom“ veiklos.

Ji paneigė, neva pažangą nagrinėjant bylą varžo krizė Ukrainoje.

Europos Komisijos vicepirmininkas, atsakingas už energetikos sąjungos kūrimą, Marošas Šefčovičius interviu Lenkijos verslo naujienų portalui wyborcza.biz pareiškė apie šio tyrimo eigą negalintis pasakyti nieko nauja.

Į klausimą, kada galima tikėtis EK sprendimų, M. Šefčovičius atsakė: „Neturiu informacijos apie terminus. Žinau, kad komisarė Vestager labai atidžiai studijuoja šią bylą. Suprantu puikiai, kad prieš priimant sprendimą, norisi turėti visą informaciją šiuo klausimu“.

EK 2012 metų rugsėjį praėjo tirti „Gazprom“ veiklą dėl įtariamų, kad jis taiko per dideles kainas Lietuvos ir kitiems Rytų Europos klientams. „Gazprom“ nuo to laiko stengiasi sušvelninti padėtį, siūlydamas nuolaidas, tačiau nesutiko keisti kainų praktikos.

Pernai rugsėjį, stiprėjant Vakarų konfrontacijai su Rusija dėl Ukrainos krizės sprendimo, EK sustabdė „Gazprom“ antimonopolinį tyrimą, siekdama išvengti jo politizavimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.