Verslas

2015.09.08 13:45

Klaipėdos „Meridianas“ nuo pavasario priims turistus

BNS 2015.09.08 13:45

Klaipėdos simboliu vadinamas burlaivis „Meridianas“ balandį pradės priimti turistus. Pastarosiomis savaitėmis „Meridiane” vyko susitikimai su Klaipėdos apskrities gidais iš Klaipėdos, Palangos, Nidos ir Šilutės. Iš viso barkentinoje apsilankė daugiau nei 60 gidų, vedančių ekskursijas įvairiomis kalbomis. Gidai susipažino su istoriniame burlaivyje įrengtu restoranu bei jo paslaugomis, ekspozicija, laivo istorija, jo atstatymo aplinkybėmis ir kitais dalykais, kurie gali būti įdomūs uostamiestį lankančioms turistų grupėms ar pavieniams keliautojams, rašo „Vakarų ekspresas“.

Klaipėdos simboliu vadinamas burlaivis „Meridianas“ balandį pradės priimti turistus. Pastarosiomis savaitėmis „Meridiane“ vyko susitikimai su Klaipėdos apskrities gidais iš Klaipėdos, Palangos, Nidos ir Šilutės. Iš viso barkentinoje apsilankė daugiau nei 60 gidų, vedančių ekskursijas įvairiomis kalbomis. Gidai susipažino su istoriniame burlaivyje įrengtu restoranu bei jo paslaugomis, ekspozicija, laivo istorija, jo atstatymo aplinkybėmis ir kitais dalykais, kurie gali būti įdomūs uostamiestį lankančioms turistų grupėms ar pavieniams keliautojams, rašo „Vakarų ekspresas“.

Pasak Klaipėdos apskrities gidų gildijos atstovės Reginos Daujotienės, sugrįžęs „Meridianas“ neabejotinai vėl bus viena turistų lankomiausių vietų uostamiestyje.

Aplankyti laivą nuo šių metų balandžio bus priimamos tiek turistinės grupės su gidais, tiek pavieniai turistai. Jie laive galės įsigyti „Svečio pasą“, kuris suteiks vienkartinę galimybę pasivaikščioti po burlaivį ir už tą pačią kainą išgerti kavos, arbatos ar pasivaišinti gaiviuoju gėrimu „Meridiano“ bare.

Tokiu būdu bus renkamos lėšos burlaiviui išlaikyti bei jo reprezentacinei būklei užtikrinti.

„Meridianas“ pastatytas 1948 metais Turku laivų statykloje, Suomijoje. Iki 1967 metų laivas naudotas Klaipėdos jūreivystės mokykloje kursantams mokyti, 1969 metais jis prišvartuotas prie vieno iš Danės upės krantų, o 1971 metais čia pradėjo veikti restoranas. 2012-2014 metais burlaivis restauruotas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.