Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

B. Obama pristatė 4 trln. dolerių biudžeto projektą

BNS 2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama pristatė 4 trln. dolerių (apie 3,54 trln. eurų) biudžeto projektą, numatantį išlaidų ir mokesčių reformas, kurias veikiausiai nedelsdamas blokuos respublikonų kontroliuojamas Kongresas.

JAV prezidentas Barackas Obama pristatė 4 trln. dolerių (apie 3,54 trln. eurų) biudžeto projektą, numatantį išlaidų ir mokesčių reformas, kurias veikiausiai nedelsdamas blokuos respublikonų kontroliuojamas Kongresas.

Pagerėjus ekonomikos padėčiai, B. Obama planuoja sušvelninti kelerius pastaruosius metus vykdytą griežto taupymo politiką. Jo plane numatoma reikšmingai investuoti į infrastruktūrą, mokslo tyrimus ir kariuomenę, rodo pirmadienį paskelbtos projekto detalės.

Pagal šį planą biudžeto deficitą numatoma išlaikyti mažesnį negu 3 proc. bendrojo vidaus produkto. Ekonomistų nuomone, tokio lygmens išlaidų perviršis yra tvarus.

„2016 metais deficitas bus 474 mlrd. dolerių arba 2,5 proc. BVP“, – vienas aukšto rango administracijos pareigūnas, pridūręs, kad šalies skolos sudarys 75 proc. BVP.

Išsamesnės biudžeto detalės bus paskelbtos vėliau pirmadienį.

B. Obamos patarėjai pripažino, kad platesnis prezidento siūlomas biudžeto planas vargu ar bus priimtas nepakeistas.

„Mes viliamės, kad išdėstę aiškią ekonomikos viziją, sutelktą į viduriniąją klasę ir ekonomikos augimą, galėsime vesti vaisingą pokalbį“, – sakė aukšto rango pareigūnas.

B. Obamos 2016-ųjų biudžetas pagrįstas prielaida, kad didžiausia pasaulyje ekonomika šiais kalendoriniais metais augs apie 3,1 proc., nedarbas bus apie 5,4 proc., o infliacija – 1,4 procento.

Biudžete taip pat numatytos išlaidos pastangoms „atremti Rusijos agresiją Rytų Europoje“, sakė aukšto rango administracijos pareigūnas.

Dalis lėšų būtų skirtos saugumo stiprinimui šalyse, „kurioms tenka didžiausias Rusijos spaudimas“.

Taip pat planuojama finansuoti pastangas džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS) įveikti, ir apie 1 mlrd. dolerių skirti geresnio valdymo užtikrinimui Centrinės Amerikos šalyse, iš kurių į Jungtines Valstijas plūsta dauguma neteisėtų migrantų. Apie 14 mlrd. dolerių turėtų būti skirta kibernetinio saugumo programoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi