Verslas

2019.03.22 16:42

Mikalajūnas: dujas Rygai LET tiekia iš įvairių šaltinių

BNS 2019.03.22 16:42

Į Klaipėdą kitą savaitę atplauksiantis suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys bus skirtas visiems bendrovės „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET) klientams, įskaitant ir Rygos šilumos tiekėją „Rigas siltums“, sako LET vadovas.

LET kovo pradžioje paskelbė, kad kovo mėnesį tieks dujas „Rigas siltums“. Pasak M. Mikalajūno, dujos įmonei tiekiamos iš visų turimų šaltinių.

„Komercinių dalykų nedetalizuojame, bet iš esmės tai yra miksas visų mūsų dujų – tiek turbūt LNG (SGD – BNS), kurios atvyks, ir iš Inčukalnio saugyklos, ir iš kitų šaltinių“, – BNS teigė LET generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

LET kovo pradžioje skelbė laimėjusi Rygos įmonės konkursą tiekti dujas kovo mėnesį, pasiūliusi geriausią dujų kainą. Dėl tiekimo balandį konkursas dar nepaskelbtas.

M. Mikalajūnas anksčiau sakė, kad padidėję dujų transportavimo per Lietuvos-Latvijos sieną mokesčiai riboja įmonės konkurencingumą.

Be dujovežiais įsivežamų SGD, LET importuoja dujas vamzdynais iš Rusijos koncerno „Gazprom“. Dalį dujų įmonė saugoja Inčukalnio saugykloje Latvijoje.

Pasak M. Mikalajūno, bendrovės valdomame portfelyje konkrečios dujos nėra numatytos būtent tam ar kitam vartotojui.

„Tai yra krovinys(SGD – BNS) į LET bendrą tiekimo portfelį, jis nėra kažkam konkrečiai dedikuotas“, – sakė M. Mikalajūnas.

Dujovežis „Arctic Princess“ į Klaipėdą turėtų atplaukti kitą antradienį. Jis vyksta iš Norvegijos Melkojos uosto, kur yra „Equinor“ (buvusios „Statoil“) SGD gamykla.

LET teigimu, ji vienintelė regione užsitikrina dujų tiekimą iš trijų šaltinių. Įmonė turi ilgalaikio SGD tiekimo sutartį su „Equinor“, taip pat dujas perka trumpalaikių SGD sandorių rinkoje, be to, įsigyja vamzdynais tiekiamas dujas ir naudojasi Latvijos Inčukalnio saugykla.

LET priklauso valstybės valdomai energetikos grupei „Lietuvos energija“.