Verslas

2019.03.22 14:50

Vokietijos gamybos sunkumai kenkia euro zonai

ELTA 2019.03.22 14:50

Penktadienį paskelbti duomenys parodė, kad pirmasis ketvirtis euro zonai išliko silpnas, o prie to kovą prisidėjo gamybos sunkumai, ypač – Vokietijoje, didžiausioje Europos ekonomikoje.

Rinkos tyrimų bendrovė „IHS Markit“ paskelbė pradinius kovo rodiklius, pagal kuriuos euro zonos paslaugų įmonės pasirodė esančios „atsparios“, o gamintojai pranešė apie „didžiausią nuosmukį per šešerius metus“. Spaudimą jiems darė prekybos karai ir nerimas dėl „Brexito“.

Euro zonos gamybos sektoriaus kovo pirkimo vadybininkų indeksas (PVI) sudarė 47,6 punkto ir sumažėjo nuo 49,3 punkto ankstesnį mėnesį. Jis išliko žemiau svarbios 50 punktų ribos, skiriančios plėtrą nuo susitraukimo.

Pasak „IHS Markit“, didžiausioje Europos ekonomikoje Vokietijoje „gamyklų užsakymai suprastėjo labiausiai nuo pasaulinės finansų krizės įkarščio 2009 metų balandį“.

Pramonės milžinė praėjusių metų pabaigoje vos išvengė recesijos, nes nukentėjo dėl Amerikos prekybos karo su Kinija ir naujų emisijų testų gyvybiškai svarbiame automobilių sektoriuje.

Nežinomybė dėl Jungtinių Valstijų tarifų Europos automobiliams keliamų grėsmių ir galimo Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos be susitarimo prisidėjo prie sunkumų.

Tuo tarpu Prancūzija, antra pagal dydį euro zonos ekonomika, pastaraisiais mėnesiais nukentėjo dėl „geltonųjų liemenių“ protestų, pakenkusių ekonominiam aktyvumui.