Naujienų srautas

Verslas2019.03.22 12:29

„Swedbank“: klientų sumažėjimo dėl pinigų plovimo skandalo nepastebėjome

ELTA 2019.03.22 12:29

„Swedbank“ nepastebėjo klientų sumažėjimo dėl užklupusio pinigų plovimo skandalo, kurį atskleidė Švedijos televizija SVT, teigia banko direktorius ryšiams su investuotojais Gregoris Karamouzis.

„Jei kurie nors asmenys iš SVT pateikto sąrašo ir buvo „Swedbank“ klientais, jie klientais jau nebėra, o paskutiniai mokėjimai buvo atlikti 2017-ųjų gegužę“, – po „Swedbank“ audito išvadų paskelbimo vykusiame pokalbyje su investuotojais kalbėjo G. Karamouzis, kurį cituoja „Reuters“.

Pasak jo, nėra prasmės paviešinti jokių kitų „Swedbank“ atliekamų vidaus tyrimų, kurie bus kur kas platesni, nei paskelbtasis penktadienį. G. Karamouzio teigimu, bankas dėl pinigų plovimo skandalo nepatyrė klientų skaičiaus sumažėjimo.

„Nuo tada, kai žiniasklaida pirmąkart paviešino neva mūsų ryšius su Baltijos šalių pinigų plovimo skandalu, nepatyrėme jokio klientų sumažėjimo“, – investuotojams sakė G. Karamouzis.

Jis taip pat patvirtino, kad „Forensic Risk Alliance“ (FRA), atlikę preliminarų „Swedbank“ auditą, pradės antrąją, itin išsamią audito dalį, kuri truks „tiek, kiek reikės“.

„Antroji audito dalis truks tiek kiek reikės, kol kas nėra jokio jos atlikimo termino. Platesnis FRA auditas tirs 50-ies SVT pateiktų pinigų plovimu įtariamų asmenų ryšius ir antrines bendroves“, – patikino G. Karamouzis.

Penktadienį „Swedbank“ paskelbė preliminarias (FRA) atlikto vidaus audito dėl galimo pinigų plovimo išvadas, kuriose sakoma, kad visų 50 patikrintų įtartinų banko klientų sąskaitos jau uždarytos, o su išvadomis susipažinusi banko valdyba tikina visiškai pasitikinti generalinės direktorės Birgittės Bonnesen darbu, kuri pažadėjo įkurti specializuotą finansinių nusikaltimų prevencijos padalinį.

Vasario 27–kovo 19 dienomis FRA auditoriai patikrino Švedijos nacionalinio transliuotojo SVT, atskleidusio apie galimą pinigų plovimą „Swedbank“, pateiktą 50 įtartinų asmenų sąrašą. Audito išvadose teigiama, kad visos pinigų plovimu įtartų asmenų sąskaitos jau yra uždarytos. „Swedbank“ Baltijos šalių filialuose paskutinė jų buvo uždaryta 2017-ųjų gegužės 31 d., o Švedijoje – pernai liepos 10 d. Tačiau, teigiama audito išvadose, neaišku, kas – „Swedbank“ ar klientai nusprendė pradėti sąskaitos uždarymo procedūrą

FRA atliktas auditas netyrė informacijos apie anksčiau skelbtą „Swedbank“ atliktą pinigų plovimo vidaus tyrimą ar „Hermitage Capital Management“ valdytojo Billo Browderio pateiktus kaltinimus bankui dėl ryšių su bankrutavusiu Ūkio banku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi