Verslas

2015.09.08 13:45

P. Moscovici: Graikija liks euro zonoje

ELTA 2015.09.08 13:45

Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir finansų reikalų komisaras Pierre Moscovici paskelbė, kad Graikija yra euro zonos narė ir nuo jos priklauso bendros valiutos likimas, informuoja BBC.

Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir finansų reikalų komisaras Pierre Moscovici paskelbė, kad Graikija yra euro zonos narė ir nuo jos priklauso bendros valiutos likimas, informuoja BBC.

Interviu su BBC, komisaras kalbėjo, kad padarys viską, ką gali, kad Graikija liktų euro zonoje, tačiau Graikijos vyriausybė turi gerbti savo įsipareigojimus. Naujasis Graikijos finansų ministras yra jau anksčiau paskelbęs, kad dėl suteiktos finansinės pagalbos su kreditorių trejetu nebendradarbiaus ir nesiderės.

Praėjusį savaitgalį laimėjusi kairiųjų partija „Syriza“ priešinasi taupymo politikai ir žada, kad pusė Graikijos skolos bus nurašyta.

„Manome, kad Graikijos vieta euro zonoje, eurui reikia Graikijos, o Graikijai- euro zonos. Euro zonos stabilumui ir euro patikimumui labai daug reiškia Graikijos pasirinkimas. Mes darysime viską, ką galime“,– kalbėjo P. Moskovisi, buvęs Prancūzijos finansų ministras. Jis pripažino, kad Europa turi gerbti graikų išsakytą nuomonę per rinkimus, bet buvusios Graikijos vyriausybės priimti įsipareigojimai niekur nedingo.

„Privalome spręsti šią problemą taikiai ir ramiai. Naujoji vyriausybė turi aiškiai pasakyti, ką ketina daryti“,– dėstė komisaras.

Po susitikimo su euro zonos grupės vadovu naujasis Graikijos finansų ministras pareiškė, nesiderėsiantis su kreditorių trejetu: Europos Komisija (EK), Europos centriniu banku (ECB) ir Tarptautiniu valiutos fondu (TVF), pavadindamas juos „komitetu, pastatytu ant supuvusių pamatų“.

Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis nori bendradarbiauti su individualiomis ES valstybėmis narėmis.

Euro grupės vadovas Jeroen Dijsselbloem priminė, kad Graikija turi vykdyti įsipareigojimus. Jo teigimu, euro grupė ir Graikiją sieja bendri interesai, noras sustiprinti Graikijos ekonomiką.