Verslas

2012.12.17 12:48

R. Dargis: jei valdžia padidins mokesčius kapitalui, Lietuva praras konkurencingumą

Erika Fuks, DELFI.lt2012.12.17 12:48

Naujosios Vyriausybės programoje pramonininkus labiausiai neramina numatomas didesnis valstybės vaidmuo šalies ekonomikoje.

Naujosios Vyriausybės programoje pramonininkus labiausiai neramina numatomas didesnis valstybės vaidmuo šalies ekonomikoje.

Apie tai Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovai kalbėjo per konferenciją „Kaip pramonininkai vertina vyriausybės programos įgyvendinimo iššūkius“.

„Programa parašyta reflektuojant į didelės dalies žmonių lūkesčius, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. – Iš esmės kalbama apie tą patį (kaip ir rinkiminėje programoje – DELFI) – kad valstybė turėtų turėti didesnį rūpestį žmonėmis.“

Pasak jo, iš programos galima daryti išvadą, kad valstybės valdymo galia stiprės, o didesnis dėmesys bus skiriamas ekonomikai ir ūkiui, kas gali mažinti rinkos ekonomikos vaidmenį.

R. Dargis sako, jog pramones įmones neramina tai, kad dar nėra aišku, kokia kryptimi eis apmokestinimo reforma, o jei darbo ir kapitalo mokesčių subalansavimas reikš, kad bus padidinti mokesčiai kapitalui, Lietuva gali prarasti konkurencingumo, nes Europos Sąjungoje vyksta didžiulė kova dėl kapitalo.

„Gerai skamba užsienio investuotojų pasitikėjimo didinimas, – teigia jis. – Bet klausimas kaip tai pavyks pasiekti?“

Anot pramonininkų konfederacijos vadovo, planuojama rimta mokesčių sistemos pertvarka ir valstybės įtakos didėjimas didelio pasitikėjimo investuotojams nesukels. Be to, neaišku, kaip keisis valstybės skola, nes programoje numatyta, kad neviršys priimtino lygio, tačiau nėra aišku, kas yra priimtinas lygmuo.

Tačiau R. Dargis teigė, jog naujosios Vyriausybės programoje progresyvia galima pavadinti energetikos sritį, jei biokuras nebus pervertintas, bei planus įvesti elektroninį balsavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.