Verslas

2015.09.08 13:45

Vyriausybė neprieštarauja visuotiniam „pagalvės“ mokesčiui

BNS 2015.09.08 13:45

Vyriausybė neprieštarauja iniciatyvai leisti rinkti „pagalvės“ mokestį ne tik kurortuose, bet ir kituose miestuose. Vyriausybė posėdyje trečiadienį nutarė palaikyti Seimo nario Juro Poželos siūlomus Rinkliavų įstatymo pasikeitimus.

Vyriausybė neprieštarauja iniciatyvai leisti rinkti „pagalvės“ mokestį ne tik kurortuose, bet ir kituose miestuose. Vyriausybė posėdyje trečiadienį nutarė palaikyti Seimo nario Juro Poželos siūlomus Rinkliavų įstatymo pasikeitimus.

„Būtent savivaldybėse veikia verslininkai, kurie priima turistus, teikia apgyvendinimo paslaugas, ir, matyt, savivaldybė, priimdama šituos sprendimus, atsižvelgs į verslo ir vietinių gyventojų interesus. Galų gale atvykstantys žmonės vis tiek naudojasi vietine infrastruktūra, o šios infrastruktūros priežiūra ir rūpinimasis ja savivaldybei kainuoja“, – Vyriausybės posėdyje teigė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Po posėdžio R. Šadžius žurnalistams sakė, kad kiekviena savivaldybė spręstų, ar reikia taikyti tokį mokestį.

„Vyriausybė mano, kad savivaldybėms ši teisė turi būti suteikta. (...) Savivalda turi turėti teisę nusistatyti vietines rinkliavas. Ne vien už komunalinių atliekų rinkimą ar gyvūnų laikymą“, – kalbėjo R. Šadžius.

Jo teigimu, „pagalvės“ mokestis dažniausiai būna simbolinis, tačiau savivaldybės galėtų nustatyti ir didesnį mokestį, o visos surinktos lėšos nukeliautų į jų biudžetą.

Skaičiuojama, kad, pavyzdžiui, Vilniuje nustačius 0,58 euro (2 litų) rinkliavą, miestas gautų papildomai beveik 580 tūkst. eurų (2 mln. litų) pajamų per metus.

Visuotinio „pagalvės“ mokesčio iniciatyvą pasiūliusio parlamentaro nuomone, vietinės rinkliavos įvedimas būtų svarbus turizmo plėtojimo įrankis savivaldybėms ir itin aktualus Lietuvos didiesiems miestams – Vilniui, Kaunui, Klaipėdai, investuojantiems nemažas lėšas į turizmo plėtrą.

Visuotinio „pagalvės“ mokesčio įvedimas Seime pradėtas svarstyti pernai lapkritį – tuomet J. Požela teigė, kad kiekviena savivaldybė galėtų spręsti, ar imti mokestį. Pataisas vėl ketinama svarstyti pavasario sesijoje, gavus Vyriausybės išvadą.

Šiuo metu tokia rinkliava renkama Druskininkuose, Birštone ir Palangoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.