Verslas

2015.01.28 16:23

Sulaikyta apie sprogmenį SGD pranešusi moteris, terminalas vėl veikia

LRT RADIJAS, LRT.lt, DELFI.lt, BNS2015.01.28 16:23

Trečiadienį į bendrąjį pagalbos centrą telefonu paskambinusi moteris pranešė, neva padėtas sprogmuo po SGD laivu –saugykla „Independence". Nedelsiant buvo iškviestos specialiosios tarnybos. Apie 13:40 val. operacija baigta, pavojaus SGD terminalui nėra.

Trečiadienį į bendrąjį pagalbos centrą telefonu paskambinusi moteris pranešė, neva padėtas sprogmuo po SGD laivu –saugykla „Independence". Nedelsiant buvo iškviestos specialiosios tarnybos. Apie 13:40 val. operacija baigta, pavojaus SGD terminalui nėra.

16:20 val. A. Butkevičius: pašaliniams patekti neįmanoma

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, jog į terminalo teritoriją Klaipėdos uoste pašaliniams asmenims patekti neįmanoma.

„Šitame terminale yra triguba padaryta apsauga, stebima labai stipriai. Kai buvo pirma informacija, kad yra toks skambutis padarytas, tai aš pagalvojau, jog jis melagingas, nes papulti į šį objektą svetimiems žmonėms yra fiziškai neįmanoma“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Algirdas Butkevičius.

14:20 val. Atnaujinta terminalo veikla

Nepasitvirtinus pranešimui apie sprogmenį Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminale, jo veikla atnaujinama.

„Operatoriai jau yra ant krantinės, darbas netrukus bus atnaujintas“, – BNS sakė „Klaipėdos naftos“ atstovė Indrė Milinienė.

Kaip BNS sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovė spaudai Dovilė Ringis, baigus apžiūrą, uostas toliau dirba kaip įprastai.

„13.30 val. narai baigė apžiūrą SGD terminalo vietos, sprogmenų nerado ir apie 13.40 val. buvo vėl atnaujinta laivyba“, – sakė ji.

13:54 val. Sulaikyta įtariamoji

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai sulaikė moterį, kuri įtariama priešpiet telefonu pranešusi apie uosto dujų terminale užminuotą dujovežį laivą.

Gavę tokį pranešimą, policijos pareigūnai skubiai įvedė planą „Skydas“ ir į uostą nusiuntė visas specialiąsias tarnybas – išminuotojus, ugniagesius-gelbėtojus, medikus, narus. Tirti šį pranešimą buvo pavesta Jūrų uosto policijos poskyrio, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos bei kitų padalinių pareigūnams, dėstoma policijos pranešime.

Po valandos intensyvaus darbo nustatyta, kad telefono skambutis į BPC atėjo iš Skuodo rajono. Patikslinus išaiškėjo, kad buvo skambinta iš Mosėdžio miestelio Šilalės gatvės.

Į pagalbą pasitelkti Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai dėl šio įvykio sulaikė vietinę gyventoją A .Š. Moteris išvežta į uostamiestį ir bus apklausta. Pareigūnai įtaria, kad ši Skuodo rajono gyventoja yra pašlijusios psichikos.

Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai jau baigė uosto akvatorijos bei dujovežio laivo apžiūrą. Sprogmenų nerasta.

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai dėl šio įvykio artimiausiu metu žada pradėti ikiteisminį tyrimą.

13:31 val. AB „Klaipėdos nafta“ praneša, reaguodama į Bendrojo pagalbos centro informaciją apie sprogmenį SGD terminale, ėmėsi visų numatytų procedūrų vykdymo.

SGD terminalo operatorė AB „Klaipėdos nafta“ pagal numatytas procedūras ir tvarką, operatyviai ėmėsi priemonių: informavo atsakingas institucijas ir sušaukė Ekstremalių situacijų valdymo komitetą, teigiama išplatintame pranešime.

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

13:24 val. Informaciją patvirtino ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovė Dovilė Ringis. Esą paskambinusi moteris pranešė, kad sprogmuo neva padėtas po SGD laivu – „Independence“.

13:06 val. Pranešimas apie  sprogmenį terminale gautas Bendruoju pagalbos telefonu apie 11 valandą.

Iš terminalo evakuoti žmonės. Uoste apribota laivyba.

www.DELFI.lt