Verslas

2019.03.21 13:29

Tyrimas: „Brexitas“ smogs vokiečių pajamoms, o JAV, Kinijai ir Rusijai bus naudingas

ELTA2019.03.21 13:29

Vokietijos pajamos patirs didelį „Brexito“ smūgį, nepriklausomai nuo to, koks Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus bus pasirinktas, rodo ketvirtadienį paskelbtas Vokietijos „Bertelsmann Foundation“ tyrimas.

Vadinamasis „Brexitas“ be susitarimo reikštų Vokietijos metinių pajamų sumažėjimą beveik 10 mlrd. eurų (11,5 mlrd. dolerių), lygų 115 eurų vienam gyventojui, parodė tyrimas.

Be pačios Didžiosios Britanijos Vokietijai „Brexitas“ pakenks labiausiai, po to rikiuojama Prancūzija ir Italija. Jungtinė Karalystė prarastų 57 mlrd. eurų per metus, o tai sudaro 875 eurus gyventojui.

Prancūzijos praradimas būtų 8 mlrd. eurų per metus, o Italijos – 4 mlrd. eurų. 

Remiantis tyrimu, neigiamą poveikį gerokai sumažintų „tvarkingas“ „Brexitas“. Tyrime įvertinti nuostoliai dėl tarifų ir sumažėjęs konkurencingumas Europos Sąjungoje. Taip pat - pasekmės kainoms ir atlyginimams.

Vieno iš tyrimo autorių teigimu, nors 10 mlrd. eurų buvo didelis rodiklis, jis sudaro vos 0,3 proc. Vokietijos bendrojo vidaus produkto (BVP). Tuo tarpu minėto tyrimo atstovo teigimu, Jungtinių Valstijų ir Kinijos BVP dėl „Brexito“ išaugtų milijardais eurų, o Rusija taip pat turėtų naudos, nors ir mažesnės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.