Verslas

2015.01.26 19:55

OPEC vadovas prognozuoja naftos kainas kilsiant iki 200 JAV dolerių

ELTA 2015.01.26 19:55

Smunkančios naftos kainos pasiekė dugną greitai pradės augti. Tokią nuomonę pirmadienį išsakė Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) generalinis sekretorius Abdala Salemas el Badri (Abdalla Salem el-Badri). Pareigūnas pažymėjo, kad naftos barelio kaina gali pasiekti 200 JAV dolerių, jeigu smuks investicijos į naftos pramonės sektorių. Apie tai praneša „RIA Novosti“.

Smunkančios naftos kainos pasiekė dugną greitai pradės augti. Tokią nuomonę pirmadienį išsakė Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) generalinis sekretorius Abdalla Salemas el Badri. Pareigūnas pažymėjo, kad naftos barelio kaina gali pasiekti 200 JAV dolerių, jeigu smuks investicijos į naftos pramonės sektorių. Apie tai praneša „RIA Novosti“.

„Šiuo metu kainos siekia maždaug 45-55 JAV dolerius už barelį, todėl manau, kad greičiausiai jos pasiekė savo „dugną“ ir jau labai greitai galėsime išvysti jų šuolį aukštyn“, – teigia A. Salemas el Badri.

Anot pareigūno, investicijų sumažėjimas dabartinėmis sąlygomis gali sukelti energijos trūkumą ateityje, todėl gali susidaryti kainų šuolis. „Tarkime, kad sumažinome gavybos apimtis, o tada turėsime nepanaudotų išteklių. Gavybos bendrovės, turėdamos tokį perteklių, neinvestuos, o jeigu jos neinvestuos, nebus kuro tiekimo ir per ateinančius trejus ar ketverius metus susidarys pasiūlos trūkumas rinkoje. Kaina kils aukštyn ir pamatysime kaip kartojasi 2008-aisiais matyta situacija. Gal kaina net pasieks 200 JAV dolerių, jei susidarys realus kuro trūkumas dėl neatliktų investicijų“, – aiškino jis.

OPEC vadovas sakė, kad artimiausioje ateityje organizacijos politika nesikeis – jos nepaveiks net iš Saudo Arabijos karaliaus mirtis. „Saudo Arabija yra stabili šalis, turinti stabilią vyriausybę, ir aš manau, kad viskas bus gerai“, – komentavo A. Salemas el Badris.