Verslas

2015.01.26 15:57

A. Butkevičius vyksta į Gruziją

BNS2015.01.26 15:57

Premjeras Algirdas Butkevičius sekmadienį išvyksta oficialaus vizito į Gruziją aptarti ekonominį bendradarbiavimą, susisiekimo ir energetikos klausimus, Gruzijos integraciją į NATO ir Europos Sąjungą (ES).

Premjeras Algirdas Butkevičius sekmadienį išvyksta oficialaus vizito į Gruziją aptarti ekonominį bendradarbiavimą, susisiekimo ir energetikos klausimus, Gruzijos integraciją į NATO ir Europos Sąjungą (ES).

Vizitą Tbilisyje premjeras sekmadienį pradės nuo susitikimo su Gruzijoje gyvenančiais ir dirbančiais lietuviais.

Pirmadienį Vyriausybės vadovas susitiks su Gruzijos prezidentu Giorgiu Margvelašviliu ir šios šalies ministru pirmininku Irakliu Garibašviliu.

„Dvišalių susitikimų su aukščiausiais Gruzijos vadovais metu Lietuvos Vyriausybės vadovas aptars Lietuvai ir Gruzijai aktualius energetikos ir susisiekimo klausimus, dvišalio ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybes, taip pat Gruzijos integracijos į europines ir euroatlantines struktūras perspektyvas, Gruzijos ir NATO bendradarbiavimą“, – pranešė Vyriausybės kanceliarijos Spaudos tarnyba.

Antradienį A.Butkevičius susitiks su lietuvių verslininkais, dalyvaus Lietuvos ir Gruzijos verslo forume, Herojų memoriale pagerbs žuvusiuosius už Gruzijos laisvę. Lietuvos premjeras taip pat lankysis Mtskhetoje įsikūrusioje ES stebėjimo misijoje, kuriai vadovauja Lietuvos diplomatas ambasadorius Kęstutis Jankauskas.

Gruzijos Vyriausybė deklaruoja siekį prisijungti prie ES ir NATO ir kaltina Rusiją siekiu faktiškai aneksuoti atsiskyrusius Pietų Osetijos ir Abchazijos regionus. Birželį ES ir Gruzija pasirašė svarbią prekybos ir bendradarbiavimo sutartį. Tačiau Vakarai vis dažniau priekaištauja Gruzijos valdžiai dėl opozicijos persekiojimo ir ragina tvirtai laikytis teisinės valstybės principų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.