Verslas

2015.01.23 15:03

Sutartis dėl dalies Laisvės alėjos rekonstrukcijos lieka nepasirašyta

BNS 2015.01.23 15:03

Kauno miesto savivaldybė vis dar negali pasirašyti Kauno Laisvės alėjos rekonstrukcijos sutarties su konkurso nugalėtoju bendrovėmis „Autokausta“, Latvijos „A.C.B“ ir „Lietuvos kelių statyba“. Iš konkurso pašalinta mažoji bendrija „Forintas“ pateikė dar vieną pretenziją.

Kauno miesto savivaldybė vis dar negali pasirašyti Kauno Laisvės alėjos rekonstrukcijos sutarties su konkurso nugalėtoju bendrovėmis „Autokausta“, Latvijos „A.C.B“ ir „Lietuvos kelių statyba“. Iš konkurso pašalinta mažoji bendrija „Forintas“ pateikė dar vieną pretenziją.

Kauno savivaldybės Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjas Raimondas Mačikėnas BNS informavo, kad „Forinto“ pretenzija gauta ketvirtadienį.

„Nagrinėsim, žiūrėsim, kas ten išeis. Per 5 dienas pagal įstatymą turim jiems atsakyti, tada 15 parų laikas, atidėjimas naujas“, – paklaustas, kiek gali užtrukti Laisvės alėjos rekonstrukcijos konkurso procedūros BNS sakė R.Mačikėnas.

Sausio pradžioje „Forintas“ pateikė pretenziją dėl kvalifikacijos reikalavimų, tačiau R.Mačikėno teigimu, naujoji pretenzija yra ne dėl kvalifikacijos.

„Šiuo atveju yra kiti dokumentai kabinami, bet nenorėčiau komentuoti, nes gali komplikuotis visi reikalai“, – kalbėjo Kauno savivaldybės atstovas.

Pasak jo, bendrovė kol kas į teismą dėl konkurso vykdymo nesikreipė.

„Matomai, tai dar paliekama ateičiai. Kol yra ką skųsti, skundžia, jų manymu, kol randa. (...) Tarkim dabar būtų galima daryti darbo projektą, ruoštis medžiagų užpirkimui, visi šitie reikalai stovi. Iš esmės žala yra daroma, o tos žalos atlyginimui mes nepajėgsim įrodyti, o net įrodę iš jų nieko nepaimsime“, – kalbėjo R.Mačikėnas.

„Autokausta“, „A.C.B“ ir „Lietuvos kelių statybos“ konsorciumas laimėjo penktojo Laisvės alėjos rekonstrukcijos etapo konkursą ir turėtų rekonstruoti gatvės atkarpą tarp Nepriklausomybės aikštės ir A.Mickevičiaus gatvės už 16,792 mln. litų.

Konkurse taip pat dalyvavo „Kauno kelių“, „A.Žilinskio  ir Ko“ bei Latvijos „Binders“ konsorciumas, „Kamesta“, „Kauno tiltai“ ir „Hidrostatyba“. Bendrovių „Asadoma“ ir „Forintas“ pasiūlymai buvo atmesti, nes neatitiko konkurso reikalavimų.

Registrų centro duomenimis, „Forintas“ įsteigtas 2013 metų gegužę, tačiau finansinių ataskaitų nėra pateikęs. 2014 metais įmonė dalyvavo 17 viešųjų konkursų, iš kurių 16-oje bendrovės pasiūlymai buvo atmesti.

„Forinto“ steigėjai yra buvęs Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Viešųjų pirkimų administravimo, konsultavimo ir audito centro ekspertas Alvydas Mozeris bei Ignė Mozerė.

Laisvės alėją numatyta rekonstruoti šešiais etapais, o visi darbai, kaip skelbta anksčiau, kainuotų apie 70 mln. litų. Numatoma, kad visa alėja galutinai bus atnaujinta iki 2020 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.