Verslas

2015.09.08 13:45

„Adventur 2015“ iš kasdienybės kvies pabėgti atostogų

ELTA 2015.09.08 13:45

Penktadienį Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidės ir visą savaitgalį vyks tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2015“.

Penktadienį Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidės ir visą savaitgalį vyks tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2015“.

Parodą organizuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija, Turizmo rūmai ir parodų bei konferencijų organizatorius „Litexpo“.

Šiais metais paroda su šūkiu „Ateik pasiruošęs!“ kvies iš naujo atrasti Lietuvą ir drąsiai žengti į pasaulį. Trijų dienų nuotaikingas mini turas kvies aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, egzotines pasaulio šalis, pasiūlys idėjų, kaip keliauti su šeima, bendradarbiais, kaip užsienyje rengti šventes, išmokys atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas. Etnografinių regionų metais parodoje žadama ypač daug dėmesio skirti Lietuvos ir jos kultūros paveldo temai.

Trečiąjį kartą vyksianti „Adventur“ paroda išlaikys temų tradicijas. Trečioji „Litexpo“ salė atiduota Lietuvai ir vadinsis „Pažink Lietuvą“. Čia bus pristatomas kultūrinis turizmas – šalies pilys, dvarai, muziejai, taip pat – kaimo turizmas, kuriame susipynęs aktyvus laisvalaikis, poilsis su šeima, kultūrinis paveldas, verslo renginiai, aktyvus poilsis Lietuvoje – turistiniai, pėsčiųjų žygiai, savaitgalio ar net dienos išvykos, miestų turizmas – Lietuvos turizmo informacijos centrai, miestų turai, ekskursijas rengiančios organizacijos.

Ketvirtoji parodų centro salė pavadinta „Poilsiauk aktyviai“. Joje bus pristatyti pramogų parkai, sporto klubai, medžioklė, žūklė, turizmo ir sporto inventorius: palapinės, miegmaišiai, biliardo stalai, slidės, pačiūžos, jėgos aitvarai, sporto drabužiai, avalynė.

Penktoji parodų salė skirta temai „Atrask pasaulį“. Joje prisistatys užsienio šalys ir keliones organizuojančios agentūros. Čia bus galima dairytis ne tik patrauklių scenarijų atostogoms, bet ir galimybių įsigyti kelionę pigiau. Pirmą kartą parodoje dalyvaus Norvegija ir Seišelių salos. Šalia naujus kelionių maršrutus skelbs bei savo šalių pristatymus rengs Latvija, Estija, Baltarusija, Lenkija, Tunisas, Turkija, Iranas, Tailandas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Čekija ir daugelis kitų šalių.

„Adventur“ išlaikys ne tik tradicines temas, bet pasiūlys ir naujų. Viena iš naujienų – „Kelionių muzika“. Pirmą kartą parodoje bus pristatyti garsiausi Lietuvos muzikos festivaliai. Dar viena naujiena, kuri, organizatoriai neabejoja, pradžiugins savo kelionių akimirkas mėgstančius fiksuoti keliautojus – „Kelionių fotografija“. Parodos dienomis vyks susitikimai su garsiais Lietuvos fotografais, interaktyvūs renginiai, kuriuose bus mokoma fotografuoti ir filmuoti, pristatoma keliautojams skirta foto- ir filmavimo technika.

Maisto kvapais parodos lankytojus vilios „Pasaulio tautų mugė“. Joje įvairių šalių atstovai siūlys savo nacionalinius valgius, pasakos apie savo šalių papročius, tradicijas, demonstruos tautinius šokius, pristatys muziką.

Turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ šiais metais dalyvaus 200 dalyvių iš 19 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Gruzijos, Indonezijos, Irano, Italijos, JAE, Lenkijos, Portugalijos, Turkijos, Tailando, Tuniso, Norvegijos, Slovakijos, Suomijos, Seišelių salų. Parodoje suplanuotas rekordinis skaičius renginių – 125, tarp kurių: susitikimai su garsiais žmonėmis, keliautojais, gidais, Etnografiniams metams skirti renginiai, Lietuvos ir užsienio šalių prisistatymai, kelionių fotografijos, muzikos renginiai. Pirmą kartą parodoje lankytojų lauks Pasaulio tautų mugė, kurioje užsienio šalių atstovai su savo kraštu supažindins per nacionalinį maistą, kultūrą.