Verslas

2019.03.20 10:26

Premjeras: Kinija – svarbiausia prekybos partnerė Azijoje

ELTA2019.03.20 10:26

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Kinijos ambasadoriumi Zhifei Shen ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą ir kitus aktualius klausimus.

Premjeras patikino ambasadorių, kad Lietuva yra suinteresuota tolimesniais konstruktyviais ryšiais su Kinija politikos, ekonomikos ir kultūros mainų srityse. Ministras pirmininkas pabrėžė, kad Vyriausybė siekia plėsti bendradarbiavimą su Kinija krovinių tranzito, žemės ūkio, finansinių technologijų, turizmo, mokslo ir kultūros srityse.

„Kinija neabejotinai yra mūsų svarbiausia prekybos partnerė Azijoje. Labai svarbus Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas žemės ūkio srityje, šią valstybę vertiname kaip vieną iš prioritetinių Lietuvos maisto pramonės eksporto rinkų. Tikimės, kad artimiausia metu pavyks dar paskatinti lietuviškų produktų, ypatingai kviečių, eksportą į Kiniją“, – sakė S. Skvernelis.

Pernai Lietuvos ir Kinijos prekybos apyvarta išaugo iki 4,2 proc. (iki 1,044 mlrd. eurų), Lietuvos eksportas į Kiniją augo 5,52 proc. ir siekė 189 mln. eurų, lietuviškos kilmės produktų – 7,9 proc. ir 141 mln. Eur. Beveik 12 proc. bendro Lietuvos eksporto į Kiniją sudaro aukštųjų technologijų produktai. Importo iš Kinijos rodikliai išaugo 3,94 proc. ir siekė 855 mln. Eur.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt