Verslas

2015.09.08 13:45

Kazlų Rūda siekia nutraukti sutartį su „Litesko“

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kazlų Rūdos savivaldybė, gindama šilumos vartotojų interesus ir neapsikentusi nelygiavertės partnerystės, inicijuoja teisminį ginčą dėl šilumos tiekimo sutarties su bendrove „Litesko“ dar penkiolikai metų nutraukimo.

Kazlų Rūdos savivaldybė, gindama šilumos vartotojų interesus ir neapsikentusi nelygiavertės partnerystės, inicijuoja teisminį ginčą dėl šilumos tiekimo sutarties su bendrove „Litesko“ dar penkiolikai metų nutraukimo.

Kazlų Rūdos savivaldybė pasiryžo nutraukti bendradarbiavimą su šilumos tiekėja „Litesko“. Geresnių sąlygų savivaldybei ir gyventojams tikėtasi išsiderėti, perdavus „Litesko“ naudoti naują biokuro katilinę, savivaldybei atsiėjusią daugiau nei 4 mln. eurų. Tačiau derybos su šilumos tiekėja – be rezultatų.

„Buvo keliami du klausimai. Pirmas – šilumos ūkio nuomos kainos koregavimas, antras – numatoma šilumos kaina vartotojams. Mūsų derybos baigėsi niekuo, nes kita pusė, t. y., operatorius, nesileido į jokius kompromisus – netgi ėmė aiškinti, kad, jeigu mes nesutinkame su jų sąlygomis, jie tai interpretuos kaip sutarties pažeidimą“, – sako Kazlų Rūdos meras Vytautas Kanevičius.

Savivaldybė jau buvo įsivėlusi į teismus su „Litesko“ – teismas yra panaikinęs 2007-ųjų vietos tarybos sprendimą pratęsti šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos bei turto nuomos sutartį su „Litesko“ iki 2030-ųjų. Todėl dabar nutarta kreiptis į teismą, kad ir šilumos tiekimo sutartis su „Litesko“ dar penkiolikai metų būtų nutraukta.

„Gyventojams tai būtų tikrai naudinga, nes šiandien jau yra ne ta situacija, kuri buvo prieš penkiolika metų“, – teigia Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorius Valdas Kazlas.

„Žinoma, ar [šildymas] pigs, sunku prognozuoti, nes kuro kaina taip pat yra neprognozuojama, bet bent jau viliamės, kad ji neaugs. Jeigu eksploatuotų mūsų savivaldybės įmonė, ji būtų ne pelno siekianti organizacija ir šilumos kaina sumažėtų pelno dalimi“, – tvirtina V. Kanevičius.

Konkurencijos taryba yra nustačiusi, kad prieš septynerius metus savivaldybės sprendimas dėl šilumos sutarties pratęsimo su „Litesko“ dar penkiolikai metų turi trūkumų, kuriuos privalu ištaisyti, arba tą sprendimą reikia panaikinti. „Litesko“ atstovai „Panoramai“ sakė, esą lig šiol jokių pretenzijų iš savivaldybės nėra sulaukę, o kaip elgtis, spręs gavę konkrečius dokumentus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.