Verslas

2019.03.20 08:32

Vos prasidėjus deklaracijų teikimui – trikdžiai: žmonės skundžiasi „nulūžusia“ VMI sistema

LRT.lt 2019.03.20 08:32

Gyventojai nuo trečiadienio gali deklaruoti 2018-ųjų pajamas, tačiau, panašu, kad bent pirmosiomis valandomis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) interneto svetainė susidūrė su trikdžiais.

„Deklaravimas prasidėjo, svetainė kaip įprastai vėl neveikia“, – skundžiasi delaracijas pateikti bandę žmonės.

„VMI svetainė lūžinėja, neįmanoma naudotis, tai koks dar deklaravimas. Niekaip negali susitvarkyti“, – piktinasi kiti.

VMI stringa dėl didelio skaičiaus žmonių, norinčių pateikti deklaracijas

Apie tai, kad sistemoje užfiksuoti trikdžiai, LRT.lt patvirtino VMI atstovė, kurios teigimu, sistema šiuo metu sunkiai susitvarko su nemažu kiekiu žmonių, bandančių pateikti deklaracijas.

VMI atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė portalui LRT.lt patvirtino, kad VMI svetainėje dėl didelio vartotojų srauto, galimi sutrikimai.

„Gali būti, kad svetainė stringa, kadangi prisijungimų skaičius yra labai didelis. Šiuo metu bando prisijungti apie 7 tūkst. vartotojų“, – portalui LRT.lt sako R. Asadauskaitė.

Anot jos, VMI šiuo metu bando spręsti trikdžių priežastis.

LRT.lt primena, kad iki gegužės 2-osios pajamas privalo deklaruoti visi, kurie praėjusiais metais užsiėmė individualia veikla ar gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius. Taip pat tie, kuriems pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis, individualių įmonių, ūkinių bendrijų, mažųjų bendrijų savininkai.

VMI gyventojams yra parengusi 1,9 mln. preliminarių deklaracijų, iš kurių 1,4 mln. reikės tik patvirtinti vienu mygtuko paspaudimu – į jas bus sukelti visi duomenys.