Verslas

2015.02.12 21:37

Ispanija prašo finansinės paramos bankų kapitalui atkurti

Ispanijos vyriausybė euro zonos fondų paprašė 100 milijardų eurų finansinės paramos bankų kapitalui atkurti. Pasaulio lyderiai sveikino tokį sprendimą.

Ispanijos vyriausybė euro zonos fondų paprašė 100 milijardų eurų finansinės paramos bankų kapitalui atkurti. Pasaulio lyderiai sveikino tokį sprendimą.

Palaikymą išreiškė ir Tarptautinio Valiutos Fondo vadovė, ir Jungtinių Valstijų iždo sekretorius, ir Euro zonos ministrai, su kuriais tartasi vakar telefoninėje konferencijoje.

Jų teigimu, Ispanija žengė konkretų žingsnį, siekdama sutvarkyti savo bankų sistemos finansus. Tuo metu Ispanijos vyriausybė tvirtina, kad šalies nereikia gelbėti iš esmės, kaip Graikijos, Portugalijos ar Airijos. Esą Ispanija gerokai anksčiau ėmėsi būtinų priemonių visai ekonomikai sutvarkyti, o parama reikalinga tik finansiniam sektoriui.

„Mes prašome finansinės paramos. Tai neturi nieko bendro su gelbėjimu. Parama nukreipta į bankų restruktūrizavimo fondą. Šis fondas suteiks paramą tiems bankams, kuriems reikia. Ne visiems Ispanijos bankams reikia kapitalo. Finansų sistemos skylė yra gerai žinoma ir ji apima apie trečdalį bankų sistemos“, – tikino Ispanijos ūkio ministras Luis de Guindos.

Nors kol kas kalbama apie 100 mlrd. eurų paramą, tačiau suma bus patikslinta, kai Tarptautinis valiutos fondas ir kiti nepriklausomi vertintojai atliks Ispanijos finansų sistemos auditą. Paramą Ispanija gaus iš dviejų euro zonos narėms skirtų finansų stabilumo fondų. Tiesa, ne visi Ispanijos gyventojai supranta savo vyriausybės sprendimą. Šią naktį pagrindinėje Madrido aikštėje vyko protestai. Protestuotojai pasisakė prieš bankų gelbėjimą.