Verslas

2015.01.21 17:12

Rusija įvardino, kiek jai kainuos antikrizinis planas

BNS, ELTA2015.01.21 17:12

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad visos priemonės šalies finansų krizei spręsti bus pagrįstos „rinkos ekonomikos logika“, ir pažadėjo, jog jo vyriausybė laikysis savo socialinių įsipareigojimų. Pirmasis šalies vicepremjeras Igoris Šuvalovas trečiadienį nurodė, kad Rusijos ekonomikoje norint įvykdyti antikrizinį planą prireiks 1,375 trln. rublių.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad visos priemonės šalies finansų krizei spręsti bus pagrįstos „rinkos ekonomikos logika“, ir pažadėjo, jog jo vyriausybė laikysis savo socialinių įsipareigojimų. Pirmasis šalies vicepremjeras Igoris Šuvalovas trečiadienį nurodė, kad Rusijos ekonomikoje norint įvykdyti antikrizinį planą prireiks 1,375 trln. rublių.

2008-aisiais krizė taip pat atėjo iš užsienio, bet Rusija savo problemas išsprendė išskirtinai savo priemonėmis, pareiškė V. Putinas.

„Norėčiau priminti, kad tai ne pirmas tokio pobūdžio atvejis, kurį mes išgyvename. 2008-aisiais ir 2009-iaisiais mes tai jau išgyvenome. Tada krizė taip pat atėjo iš išorės, ji prasidėjo nuo JAV hipotekos sistemos žlugimo“, – sakė V.Putinas.

Dabar, pasak jo, viena pagrindinių Rusijos ekonomikoje susidariusios padėties priežasčių – „padėtis užsienio, šio atveju, žaliavų rinkose“.

„Kalbant apie vadinamąjį sankcijų efektą, priminsiu, kad 2008 metų krizės sąlygomis norinčiųjų suteikti kreditus Rusijos finansinėms institucijoms aš taip pat kažkaip neprisimenu“, – kalbėjo V.Putinas.

Jis pabrėžė, kad per 2008-ųjų krizę Rusija išsprendė savo problemas „išskirtinai savo priemonėmis, pasikliaudama mūsų plėtros institucijomis ir turimais rezervais“.

Pasak V.Putino, šia prasme dabartinėje padėtyje „mažai kas pasikeitė“.

Tačiau Rusijos prezidentas pripažino, kad Rusijos ekonomikos struktūra taip pat mažai pasikeitė.

„Tie išoriniai apribojimai, su kuriais mes šiandien susiduriame, galbūt, pagaliau ir pastūmės mus prie to, kad ta struktūra būtų keičiama efektyviau“, – patikino V.Putinas.

„Nežiūrint į tarptautinių ekonominių taisyklių išorinį stabilumą, iš tiesų jos yra pažeidžiamos erozijos, veikiant politiniams faktoriams. Mes dar gi buvome naivūs iki tam tikro laipsnio, tikėdamiesi, kad tai pamatiniai pasaulio ekonomikos pagrindai, kurie yra nekintantys. Ir tai mums irgi buvo tam tikra pamoka“, – kalbėjo V.Putinas.

Pasak jo, visa tai turėtų skatinti Rusiją „didinti savo suverenumą ekonomikos srityje“.

Rusijos vadovas taip pat sakė esąs įsitikinęs, kad Rusija privalo likti „neatskiriama, natūralia, organiška pasaulio ekonomikos dalimi“.

„Mums reikia pagalvoti, kaip mums surikiuoti savo politiką. Žinoma, mes turime veikti pagal rinkos ekonomikos logiką, remsimės tik šiais argumentais. Bet pirmiausia, kad ir ką bedarytume, kokius planus bekurtume, mes turime, be abejo, užtikrinti mūsų socialinius įsipareigojimus, užtikrinti jų vykdymą“, – pareiškė V.Putinas, susitikęs su vyriausybės nariais.

„Tuo pat metu spręsdami socialines užduotis mes turime kalbėti apie tai, ką darysime atitinkamose ekonomikos srityse, ekonomikoje šiandien ir perspektyvoje apskritai, turėdami galvoje įvairius plėtros scenarijus“, – sakė V.Putinas.

Suskaičiavo, kiek kainuos antikrizinis planas

Rusijos ekonomikoje norint įvykdyti antikrizinį planą prireiks 1,375 trln. rublių, nurodė pirmasis šalies vicepremjeras I. Šuvalovas. Lėšos planui bus skirtos iš biudžetinio Nacionalinės gerovės fondo, taip pat dalis lėšų, gautų pardavus vyriausybines obligacijas.

„Pagal šį planą turėsime finansuoti veiksmus už 1 trln. 375 mlrd. rublių“, – teigia I. Šuvalovas. Tokią informaciją trečiadienį pareigūnas pateikė Rusijos prezidento Vladimiro Putino posėdžio su premjero Dmitrijaus Medvedevo vadovaujama vyriausybe metu. I. Šuvalovas pripažino, kad pateikiami skaičiai nėra galutiniai, o veiksmų, kuriems lėšos bus skirtos, sąrašas greičiausiai bus plečiamas.

Pareigūnas patikino, kad iki vasario pabaigos bus parengtos 2015 metų federalinio biudžeto įstatymo pataisos.

Pirmasis vicepremjeras pripažino, kad vyriausybė pensijų ir socialinių pašalpų indeksuoti kitaip, nei nurodyta 2014 metų federaliniais įstatymais ar 2015 metų projektu, neketina. „Galimybių, kad indeksai bus padidinti, šiuo metu nematome“, – paaiškino I. Šuvalovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.