Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Sostinės taryba patvirtino deficitinį 2015-ųjų biudžetą

ELTA 2015.09.08 13:45

Sostinės savivaldybės taryba trečiadienį apsvarstė ir patvirtino 2015 metų Vilniaus savivaldybės biudžetą.

Sostinės savivaldybės taryba trečiadienį apsvarstė ir patvirtino 2015 metų Vilniaus savivaldybės biudžetą.

Pirmą kartą eurais apskaičiuotas biudžetas sudaro 369,5 mln. eurų ir, palyginti su praėjusiais metais, didėja beveik dešimtadaliu – 34 mln. eurų. Pridėjus kitas miesto pajamas – Privatizavimo fondo ir Europos Sąjungos (ES) lėšas, papildomą kreditavimą – Vilnius šiemet iš viso gaus 485 mln. eurų.

Kaip pristatydamas biudžetą sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas, pastarojo meto savivaldybės savarankiškos veiklos pajamos niekada neviršijo 10 proc. biudžeto, ši tendencija išsilaikys ir 2015 m.

Jo skaičiavimais, padidinus Vilniui tenkančią gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį, sostinei šiemet turi tekti daugiau nei 178 tūkst. eurų GPM.

„Reikia pripažinti, kad biudžetas, nors auga ir didėja, bet skaičiuojant vienam gyventojui išlieka mažiausias tarp Lietuvos miestų, nekalbant apie Baltijos šalių didžiųjų miestų biudžetus“, – pažymėjo A. Zuokas.

Miesto biudžeto deficitas sieks per 63 mln. eurų. Tačiau Vilnius pagal atskiras veiklos rūšis per metus ketina sutaupyti apie 20 mln. eurų.

Šių metų biudžeto pagrindiniai prioritetai išlieka tie patys – švietimo finansavimas, ikimokyklinių ugdymo įstaigų renovacija ir statyba, miesto tvarkymo darbai. Tačiau didžiausias dėmesys bus skiriamas paskolų, paimtų 2009–2010 metais, grąžinimui. Jų ketinama padengti už 128 mln. eurų.

Iš patvirtintų biudžeto asignavimų, Privatizavimo fondo ir skolintų lėšų 75 mln. eurų numatoma skirti esamoms skoloms už atliktus darbus, suteiktas paslaugas ir įsigytas prekes padengti. Kai kurios kitos skolos bus restruktūrizuotos ir pratęstos ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui.

Savivaldybės skolinimosi limitas 2015-iesiems didinamas nuo 10 iki 25 proc. – maksimalios ribos, kurią leido Seimas. Tačiau savivaldybė gali skolintis tik įsiskolinimui už suteiktas paslaugas dengti ir projektams, finansuojamiems iš Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos, įgyvendinti ir paimtoms paskoloms grąžinti.

2014 metais grąžinta 82,5 mln. eurų Vilniaus miesto skolų, tačiau bendras įsiskolinimas augo 6 mln. eurų: nuo 374 iki 380 mln. Vilniaus savivaldybės įsiskolinimas nuo 2007 iki 2013 m. padidėjo beveik 4 kartus.

A. Zuokas prognozuoja, kad Vilniaus finansiniai įsipareigojimai pradės mažėti šių metų pabaigoje.

Būtinos išlaidos per metus Vilniuje yra apie 237,5 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi