Verslas

2015.01.21 18:34

D. Grybauskaitė iš Davoso: „Google“ nori atidaryti biurą Lietuvoje

LRT.lt, ELTA, BNS 2015.01.21 18:34

JAV interneto kompanija „Google“ ir dar dvi verslo milžinės nori atidaryti biurus Lietuvoje, iš Pasaulio ekonomikos forumo Davose pranešė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

JAV interneto kompanija „Google“ ir dar dvi verslo milžinės nori atidaryti biurus Lietuvoje, iš Pasaulio ekonomikos forumo Davose pranešė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Interesą mums rodo „Google“, nes Lietuvoje nori atidaryti savo ofisą – Vilniuje. Tai būtų pirmasis Baltijos šalyse ofisas. Taip pat Niujorko „Nasdaq“ norėtų atidaryti savo centrą Vilniuje. Taip pat „Thermo Fisher“ – Jungtinių Amerikos Valstijų farmacijos kompanija[...] Visi jie nori kalbėtis, bendrauti ir susitikti“, – LRT Televizijos laidai „Laba diena, Lietuva“ trečiadienio popietę sakė D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, tokio pobūdžio papildomi darbai užims daug daugiau laiko ir energijos ir bus gerokai svarbesni ir naudingesni, nei tiesioginis kalbėjimas vienoje iš diskusijų.

D. Grybauskaitė trečiadienį dalyvavo diskusijoje apie energetiką ir tai, kokią įtaką pasaulio ekonomikai turi nukritusios naftos kainos. Lietuvos Prezidentės teigimu, dėl geopolitinių iššūkių ir Europos Sąjungos priklausomybės nuo Rusijos dujų visai Bendrijai dabar kyla didelių iššūkių, todėl reikia kalbėti apie energetikos sąjungą.

Atkirto Rusijos vicepremjerui

Trečdalį reikalingų dujų visa Europos Sąjunga gauna būtent iš „Gazprom“. Tačiau šalia D. Grybauskaitės sėdėjęs Rusijos vicepremjeras nesibaimino Europos noro labiau investuoti į alternatyvius energijos išteklius.

Europai alternatyvios dujos būtų brangesnės, situacija būtų mažiau stabili ir saulės, vėjo, vandens energija yra brangesnė nei Rusijos dujos. Mums nieko tokio, jei Europiečiai nori už tai mokėti brangiau. Politikai turi paaiškinti su žmonėmis, kodėl jie moka brangiau, o ne pigiau“, – sakė Rusijos vicepremjeras Arkadijus Dvorkovičius.

„Būtume laimingi, jei turėtume patikimą dujų šaltinį Europai, bet mūsų istorinė patirsis aiškiai sako, kad energetikos kainos bent jau iš monopolijų, iš „Gazprom“, visad buvo naudojamos nepatikimai. Bent jau Lietuva visad už dujas mokėjo 30 proc. brangiau nei Vokietija pastaraisiais metais. Ir tai buvo naudojama kaip politinis spaudimas ir politinis įrankis“, – atsakė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, būtent suskystintųjų gamtinių dujų terminalas taps rimta atsvara rusiškoms dujoms ir ne veltui jis pavadintas „Nepriklausomybe“.

Pokalbiai dėl stojimo į ESBO

Šveicarijos kurorte Davose taip pat numatyti D. Grybauskaitės neformalūs susitikimai su Vokietijos, Ukrainos ir Gruzijos vadovais, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria. Lietuva šiemet planuoja pradėti derybas dėl stojimo į EBPO, anksčiau A. Gurria yra teigęs, kad Vilnius yra gerai pasiruošęs stojimo procesui.

„Tai labai svarbus Lietuvai susitikimas. Jo metu aptarsime, ką dar Lietuva turi padaryti prieš pradedant derybas, kas yra jau padaryta“, – LRT Radijui sakė šalies vadovė.

Lietuvos pasiekimų pripažinimas

Lietuvos prezidentės dalyvavimas prestižiniame Pasaulio ekonomikos forume Davose yra šalies pasiekimų pripažinimas, teigia SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

„Lietuva galėtų būti neblogas pavyzdys, kaip galima susidoroti su didžiulio masto ekonomine krize, kuri buvo kilusi 2009 ir 2010 metais. Mes ją sėkmingai įveikėme, nors nuostolių, žinoma, čia būta. Lietuva galėtų būti pavyzdys, kaip įveikusi štai šitą sunkumų ruožą, šalis geba įsivesti eurą. Na, ir Lietuva gali būti pavyzdys, kaip galima dideliais žingsniais artėti link didesnės energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos“, – interviu LRT radijui sakė G. Nausėda.

Šveicarijos kalnų kurorte Davose vykstančiame forume D.Grybauskaitė dalyvauja pirmą kartą. Anksčiau jame dalyvavo Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.