Verslas

2015.01.20 09:43

Žemos naftos kainos Saudo Arabijai nekenks „dar bent 8 metus“

ELTA 2015.01.20 09:43

Saudo Arabija gali taikytis su žema naftos kaina dar „bent aštuonerius metus“, teigia buvęs šalies naftos ministro patarėjas Mohammed al-Sabban. Apie tai praneša BBC.

Saudo Arabija gali taikytis su žema naftos kaina dar „bent aštuonerius metus“, teigia buvęs šalies naftos ministro patarėjas Mohammedas al-Sabbanas. Apie tai praneša BBC.

Pareigūnas teigia, kad šalies politika – ginti jai šiuo metu tenkančią rinkos dalį išlaikant žemas kainas. „Turime leisti naftos kainoms nukristi taip žemai, kaip tik įmanoma, taip išstumsime mažuosius gamintojus iš rinkos“, – teigia 27 metus ministerijos patarėju dirbęs vyras.

Saudo Arabija laikoma viena didžiausių gavėjų Naftą eksportuojančių šalių organizacijoje (OPEC). Jos atstovai ne kartą yra teigę neketiną mažinti gavybos apimčių ir mėginti kelti naftos kainų.

M. al-Sabbanas nurodo, kad Saudo Arabijos valdomi „didžiuliai finansiniai rezervai“ padės šaliai prisitaikyti prie žemų naftos kainų. Šiuo metu valstybė mažina bendrąsias vyriausybės išlaidas. Be tokių žingsnių Saudo Arabijai nepavyktų taikytis su žemomis kuro kainomis daugiau kaip ketverius metus.