Verslas

2015.01.19 18:24

JAE ministras: žemos naftos kainos neturi lemiamos įtakos atsinaujinančiųjų energijos šaltinių plėtrai

ELTA2015.01.19 18:24

Žemos naftos kainos neturi lemiamos įtakos atsinaujinančios energetikos plėtrai, teigia JAE ministras ir emyrato inovacinės bendrovės „Masdar“ vadovas Al-Jaberas.

Žemos naftos kainos neturi lemiamos įtakos atsinaujinančios energetikos plėtrai, teigia JAE ministras ir emyrato inovacinės bendrovės „Masdar“ vadovas Al-Jaberas.

„Mes jau perėjome tą stadiją, kai tai buvo įmanoma. Mažėjant išlaidoms ir naudojant šiuolaikiškas technologijas alternatyvioji energija tampa vis konkurencingesnė“, – sakė jis.

Pasak Al-Jabero, per pastaruosius metus investicijos į atsinaujinančią energetiką padidėjo 16 proc. ir pasiekė 310 mlrd. dolerių.

„Saulės ir vėjo energijos gamyba padidėjo 26 proc. iki 100 tūkst. megavatų“, – pastebėjo ministras.

Kalbėdamas per Pasaulio Ateities energetikos viršūnių susitikimą, vykstantį Abu Dabyje, ministras pastebėjo, kad ekonominė ateities sistema turi būti efektyvesnė ir lankstesnė, siekiant išsaugoti gamtos išteklius.

Abu Dabyje įsikūrusi Tarptautinė atsinaujinančių šaltinių energijos agentūra ir Abu Dabio plėtros fondas paskelbė apie planus suteikti lengvatinių paskolų už 57 mln. dolerių. Šios lėšos būtų skirtos penkiems alternatyviosios energetikos projektams įgyvendinti regiono šalyse, įskaitant ir Iraną. Emyratuose tikimasi, kad konferencijos metu bus sudaryta dešimtys kelių šimtų milijonų dolerių vertės kontraktų.

Pirmasis Pasaulio Ateities energetikos viršūnių susitikimas vyko 2007 metais. 

Tuo pat metu Abu Dabio nacionaliniuose parodų rūmuose vyksta Tarptautinis vandens išteklių viršūnių susitikimas (IWS) ir Atliekų utilizavimo technologijų paroda „Eco WASTE“. Iš viso šiuose renginiuose dalyvauja mažiausiai 32 tūkst. vyriausybių atstovų, valstybinių ir privačių bendrovių, mokslinių centrų iš 170 pasaulio šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.