Verslas

2015.01.19 14:23

M. Draghi siūlomos „kiekybinio skatinimo“ apimtys gali siekti 550 mlrd. eurų

ELTA2015.01.19 14:23

Pirmadienį iš ekonomistų pasigirdo nuomonė, kad Europos centrinio banko (ECB) vadovas Mario Draghi gali pasiūlyti imtis obligacijų supirkimo ir ūkio skatinimo programos, vadinamojo „kiekybinio skatinimo“, kurio apimtys gali sudaryti 550 mlrd. eurų. Apie tai praneša naujienų agentūra „Bloomberg“.

Pirmadienį iš ekonomistų pasigirdo nuomonė, kad Europos centrinio banko (ECB) vadovas Marijus Dragis gali pasiūlyti imtis obligacijų supirkimo ir ūkio skatinimo programos, vadinamojo „kiekybinio skatinimo“, kurio apimtys gali sudaryti 550 mlrd. eurų. Apie tai praneša naujienų agentūra „Bloomberg“.

ECB vadovas gali jau greitai imtis rimčiausio bandymo sujudinti ir priversti augti visą euro zonos ekonomiką. Jau sausio 22 d. vyksiančiame valdybos posėdyje jis gali paskelbti apie „kiekybinį švelninimą“, įsitikinę 93 proc. „Bloomberg News“ surengtos apklausos respondentų. Vidutiniškai manoma, kad naujosios programos apimtys gali siekti 500 mlrd. eurų.

Po banko valdybos posėdžio, M. Draghi tikslas – įtikinti investuotojus, kad ECB strategija yra pakankamai tvirta ir konstruktyvi, kad galėtų atgaivinti nusilpusią ekonomiką. Spekuliacijos dėl būsimojo plano jau nusmukdė euro vertę žemiausiai per pastaruosius vienuolika metų.

„Šiuo metu rinkos tikisi geriausio“, – kalba italų banko „Credito Valtellinese SC in Sondrio“ tyrimų padalinio vadovas Attilio Bertini. Anot jo, rinkos dalyviai neturėtų nusivilti, o „kitas ECB žingsnis turi būti visuotinis, galintis paskirstyti riziką ir turėti ilgalaikio poveikio“.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.