Verslas

2015.01.19 08:06

Vilniaus savivaldybė su SEB banku nutraukia žemės po savo pastatu subnuomos sutartį

15min.lt 2015.01.19 08:06

Vilniaus savivaldybė nutraukia subnuomos sutartį su SEB banku dėl sklypo, ant kurio stovi savivaldybės pastatas. Savivaldybės teigimu, tai tėra formalumas, nes paskola SEB bankui už patį Vilniaus savivaldybės pastatą sumokėta, o pats pastatas jau užstatytas kitam bankui.

Vilniaus savivaldybė nutraukia subnuomos sutartį su SEB banku dėl sklypo, ant kurio stovi savivaldybės pastatas. Savivaldybės teigimu, tai tėra formalumas, nes paskola SEB bankui už patį Vilniaus savivaldybės pastatą sumokėta, o pats pastatas jau užstatytas kitam bankui.

Artimiausiame posėdyje Vilniaus tarybos nariai turės pritarti sprendimui nutraukti dalies sklypo Europos a. 1 subnuomos sutartį, pasirašytą dar 2004 metų vasario 20 dieną su SEB banku.

Šioje sklypo dalyje stovi pačios savivaldybės pastatas, dėl jos ir nutraukiama subnuomos sutartis. Kitoje dalyje yra buvusios Vilniaus apskrities administracijos, kur dabar įsikūrusi Valstybinė ligonių kasa, patalpos, kiti pastatai, įrengta Europos aikštė. Pats sklypas savivaldybei nepriklauso, jį valdo Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT).

Vilniaus miesto savivaldybė su NŽT yra pasirašiusi valstybinės žemės panaudos sutartį, kuri galioja iki 2099 metų rugsėjo 11 dienos.

„3786 kv. m ploto sklypo dalyje yra pastatytas pastatas Konstitucijos pr. 3, kuriame įsikūrusi Vilniaus miesto savivaldybė. Kadangi iki 2013 m. lapkričio 21 d. savivaldybės pastatas buvo lizinguojamas iš „SEB lizingo“ (t. y., pastatą nuosavybės teise valdė „SEB lizingas“), Vilniaus miesto savivaldybė su AB „SEB lizingu“ buvo sudariusi 3786 kv. m ploto žemės sklypo dalies, esančios 11115 kv. m ploto sklypo dalyje Europos a. 1. subnuomos 2004 m. vasario 20 d. sutartį.

Atsižvelgiant į tai, kad lizingo sutartis pasibaigė ir pastatas nuo 2013 m. lapkričio 22 d. nebepriklauso „SEB lizingui“, savivaldybės tarybai teikiamas klausimas dėl žemės subnuomos sutarties nutraukimo“, – situaciją paaiškino Vilniaus savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento Turto valdymo skyriaus vedėja Laura Jagusinskienė.

Dabar pastatas priklauso „Vilniaus vystymo kompanijai“ – savivaldybės įsteigtai bendrovei, kuri mieste įgyvendina infrastruktūros projektus. Tačiau pastatas vėl įkeistas, šįkart bankui „Pohjola Bank Plc.“.

Vilniaus politikai įkeitimui pritarė 2013 metų spalio vidury. Savivaldybės dangoraižis bankui įkeistas už daugiau nei 50 mln. Lt, o gautą paskolą „Vilniaus vystymo kompanija“ turėjo naudoti statydama darželį Santariškėse, renovuodama sostinės bendrojo lavinimo mokyklas ir buvusią Vaikų polikliniką Klinikų g. 2, kur persikels Šv. Roko slaugos ligoninė.

Ši paskola per 15 metų padidės 20 proc.