Verslas

2015.09.08 13:45

Populiarėja veislinių paukščių auginimas

Lietuvoje pastaraisiais metais auginama vis daugiau veislinių naminių paukščių. Jų parodą surengę augintojai sako, kad šis hobis brangus, tačiau viską atperka po kiemą vaikštinėjančių paukščių grožis.

Lietuvoje pastaraisiais metais auginama vis daugiau veislinių naminių paukščių. Jų parodą surengę augintojai sako, kad šis hobis brangus, tačiau viską atperka po kiemą vaikštinėjančių paukščių grožis.

Iki šiol didžiausioje Lietuvoje veislinių paukščių parodoje – apie 250 ančių, žąsų, gaidžių, putpelių ir vištų veislių. Vištų auginama daugiausiai, tik lietuviškos jų veislės nėra – atvežtos iš Europos, Kubos ar Jungtinių Valstijų kiaušinius sėkmingai deda Lietuvoje.

Šilkaplunksnės iš Kinijos turi penkis pirštus, jų mėsa, oda ir kaulai – violetiniai. O Araukano kiaušinis neįprastas – jis žalias. Augintojai sako, su vištomis smagu, mat kiekviena jų turi savo charakterį.

„Visos gyvena atskirai, dažniausiai nesutaria. Žiemą, kai ne perėjimo laikas, galima jas ir kartu laikyti, bet pavasarį reikia atskirti – kiekviena pradeda ieškoti savo teritorijos“, – pasakoja Veislinių paukščių augintojų asociacijos valdybos narys Veslavas Spiridovičius.

Iš užsienio retų veislių naminius paukščius parsivežantys augintojai sako, jų hobis brangus – retos veislės višta gali kainuoti ir apie 100 eurų.

„Visas rūpestis prasideda dar nuo veisimo – paukščiai turi gauti gerų pašarų, kad kiaušiniai būtų pakankamo dydžio, ir viščiukai būtų stiprūs“, – teigia Veislinių paukščių augintojų asociacijos narys Gediminas Jančauskas.

Pasak veislinių paukščių asociacijos vadovės, pastaraisiais metais Lietuvoje auginama vis daugiau retų veislių paukščių.

„Pradedi nuo vienos veislės, pamatai kitą – norisi ir tos. Taip ir užsikrečia vieni nuo kitų. Be to, galima savo kiemą papuošti: kaimo turizmo sodybas, dvarus. Sakom: auginkit gražias, kam tos rudos pramoninės?“ – tvirtina Veislinių paukščių augintojų asociacijos vadovė Giedrė Mazienė.

Pirmą kartą parodos dalyvius vertino teisėjai – ypatingas dėmesys buvo skiriamas stovėsenai, raštams (pavyzdžiui balai nuskaičiuojami, neradus reikiamo taškelio ant paukščio sparno).

Gražiausia renginyje tapo barneveldo veislės višta.