Verslas

2015.01.17 14:31

V. Baltraitienė apie galimą embargo atšaukimą: norima sukiršinti ES

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.01.17 14:31

Rusijos pareigūnų galimus svarstymus atšaukti maisto produktų embargą kai kurioms Europos Sąjungos šalims Lietuvos žemės ūkio ministrė vadina politiniu žaidimu.

Rusijos pareigūnų galimus svarstymus atšaukti maisto produktų embargą kai kurioms Europos Sąjungos (ES) šalims Lietuvos žemės ūkio ministrė vadina politiniu žaidimu.

Taip ji komentuoja vakarykštį Rusijos Veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos vadovo Sergejaus Dankverto pareiškimą Berlyne, esą Maskva svarsto atšaukti embargą daliai ES šalių, bet tarp jų nėra Lietuvos. Pasak Virginijos Baltraitienės, taip Rusija nori kirštinti ES valstybes.

„Turbūt tai yra noras sukiršinti – kad ES pozicijos nebūtų vieningos. Čia – lyg politinis žaidimas: vieniems pažadėjom, kitiems ne, o su dar kitais net nesikalbam“, – LRT Radijui Berlyne situaciją komentavo V. Baltraitienė. 

Pernai rugpjūčio pradžioje Rusija vieneriems metams uždraudė maisto ir žemės ūkio produktų importą iš Vakarų šalių, reaguodama į jų sankcijas dėl įvykių Ukrainoje.

Penktadienį pasirodė žinios, kad Rusija svarsto atšaukti įvestą embargą kai kurioms ES šalims. Tačiau Lietuva į šį sąrašą nepatenka. Tokią informaciją patvirtino Žemės ūkio ministrė bei Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius.

Apie galimybę atšaukti embargą Berlyne žurnalistams sakė ir Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos vadovas Sergejus Dankvertas. Jis teigia šį siūlymą aptaręs su kolegomis ES.