Verslas

2015.01.16 17:09

S. Dankvertas: Rusija rengiasi atšaukti maisto produktų embargą

BNS 2015.01.16 17:09

Rusija ruošiasi atšaukti pernai rugpjūtį įvestą maisto ir žemės ūkio produktų importo embargą iš Europos Sąjungos ir kai kurių šalių.

Rusija ruošiasi atšaukti pernai rugpjūtį įvestą maisto ir žemės ūkio produktų importo embargą iš Europos Sąjungos ir kai kurių šalių.

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) pasiūlė kai kurių Europos šalių žinyboms bendradarbiauti, kad jų gamintojai galėtų atnaujinti tiekimą Rusijai, kai tik bus atšauktas embargas. Tokią iniciatyvą tarnybos vadovas pristatė per daugybę susitikimų su Europos kolegomis Berlyne.

„Praėjo pusmetis nuo embargo paskelbimo, ir dabar kalbame, jog reikia žvelgti į priekį, esame pasirengę tiekimo atnaujinimo klausimą spręsti artimiausiu metu“, – žurnalistams Berlyne sakė „Rosselchoznadzor“ vadovas Sergejus Dankvertas.

„Maisto tiekimo į Rusiją atnaujinimo perspektyvos apsvarstytos su kolegomis iš Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Vengrijos ir kitų šalių“, – pridūrė S. Dankvertas.

Jo žodžiais, „Rosselchoznadzor“ laukia skubių atsakymų į šią iniciatyvą.

Pernai rugpjūčio pradžioje Rusija vieneriems metams uždraudė maisto ir žemės ūkio produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų Vakarų šalių, reaguodama į Vakarų sankcijas dėl numanomos paramos Ukrainos prorusiškiems separatistams bei Krymo aneksijos.

Vakarų sankcijos Rusijai metams buvo įvestos pernai kovą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.