Verslas

2015.01.16 10:00

Atsisveikiname su litu – nuo penktadienio Lietuvoje cirkuliuoja tik eurai

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.01.16 10:00

Penktadienis – pirmoji diena, kai Lietuvoje cirkuliuoja tik eurai. Didžioji dalis iki šiol galiojusių litų bus sunaikinti.

Penktadienis – pirmoji diena, kai Lietuvoje cirkuliuoja tik eurai. Didžioji dalis iki šiol galiojusių litų bus sunaikinti.

Lietuvos banko duomenimis, šiuo metu eurų apyvartoje yra beveik pusantro karto daugiau nei litų. Prekybininkai pastebi, kad jau kurį laiką didžioji dalis žmonių moka eurais, litais paskutinėmis jo galiojimo dienomis atsiskaitinėjo maždaug ketvirtadalis gyventojų.

Pasak Lietuvos banko atstovo Mindaugo Vilkelio, didžioji dalis iš apyvartos išimtų litų ir centų bus sunaikinta. Kiti – atiteks muziejams ir kolekcininkams. Banknotai yra susmulkinami iki labai smulkių dalelių ir keliauja į sąvartyną, o monetos deformuojamos ir parduodamos kaip metalo laužas.

Lietuvos bankas primena, kad nespėjusieji išsikeisti litų kai kuriuose pašto skyriuose ir kredito unijose nemokamai tą gali padaryti iki kovo mėnesio. Dalis komercinių bankų nemokamai pinigus keis iki birželio pabaigos, kiti – visus šiuos metus. Lietuvos bankas litus į eurus keis neribotą laiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt