Verslas

2015.01.15 11:57

Pieno gamintojai rengs visuotinį suvažiavimą

LRT.lt2015.01.15 11:57

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos posėdyje priimtas sprendimas organizuoti visuotinį pieno gamintojų suvažiavimą, teigiama Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pranešime.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos posėdyje priimtas sprendimas organizuoti visuotinį pieno gamintojų suvažiavimą, teigiama Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pranešime.

Anot pranešimo, nepaisant to, kad Žemės ūkio rūmų nariai nuolat dalyvauja susitikimuose su valdžios atstovais, perdirbėjais, bando dialogu ir taikiomis diskusijomis atkreipti dėmesį į savo situaciją, pastangos neduoda pakankamai vaisių.

„Į susitikimus su mumis perdirbėjų pirmieji asmenys niekada neatvyksta – tai rodo, kad jiems visai nesvarbios mūsų, ūkininkų, problemos,“ – kalbėjo LPGA pirmininkas Jonas Vilionis. Tuo metu ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas pasakojo kas dieną sulaukiantis nusivylusių ūkininkų skambučių. „Šiandien man skambino ūkininkė, teigė, kad jai už litrą pieno moka 11 euro centų. Štai jums ir kalėdinė perdirbėjų dovanėlė ūkininkams“, – piktinosi jis.

Europoje ūkininkai, anot pranešimo, gauna 37 euro centus už litrą pieno ir teigia sunkiai besiverčiantys, o Lietuvos ūkininkas už tris kartus mažesnę sumą sugeba išgyventi. 

Dėl tokios neįprastos situacijos posėdžio metu buvo svarstomos įvairios griežtesnės priemonės, kurių būtų galima imtis. Siūlymų būta įvairių – mažinti pridėtinės vertės mokestį, neparduoti pieno mažiausiai mokančiai pieno perdirbimo įmonei, pasirašyti su perdirbėjais susitarimą, kad 90 proc. pieno būtų superkama iš Lietuvos, o tik likę 10 proc. – iš kitų ES šalių. Posėdžio metu itin daug dėmesio skirta kooperacijai – šiandien ūkininkai, kurie nesikooperuoja, patiria dar daugiau problemų.

Sausio 20 dieną numatytas kooperatyvų atstovų susitikimas, kurio metu bus bandoma ieškoti galimybių kooperatyvams jungtis į vieną bloką. Kartu vyks organizacinio komiteto suvažiavimas, kurio metu bus aptariamas vasario 24 dieną planuojamo visuotinio pieno gamintojų suvažiavimo planas.

Jau dabar numatoma pateikti bent 10 klausimų Vyriausybei, taip pat perdirbėjams. Į visuotinį suvažiavimą norima pakviesti šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę, žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę bei Kaimo reikalų komiteto narius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.