Verslas

2019.03.18 12:50

Artėjant „Brexitui“, britai tampa atsargesni dėl didesnių išlaidų

ELTA 2019.03.18 12:50

Didžiosios Britanijos namų ūkiai šį mėnesį pesimistiškiausiai per daugiau negu metus vertino savo finansus, ir „Brexito“ artėjimas padidino jų atsargumą dėl išlaidų, rodo pirmadienį paskelbtas tyrimas, kurį pateikia naujienų agentūra „Reuters“.

„IHS Markit“ skaičiuojamas Jungtinės Karalystės namų ūkių finansų indeksas šiek tiek smuktelėjo iki 43,3 punkto ir atsidūrė žemiausiai nuo 2018 metų vasario. Minėto indekso mažėjimas tęsiasi nuo praėjusių metų rugpjūčio.

„Markit“ teigimu, namų ūkiai turėjo tam tikrą atsparumą chaotiškam „Brexito“ procesui Didžiosios Britanijos parlamente.

Pasak respondentų, jie yra mažiau sunerimę dėl savo darbo saugumo ir finansinės gerovės perspektyvų. 

Nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje yra žemiausias nuo 1975 metų, o tai kartu su atlyginimų augimu ir silpna infliacija padeda atsverti nežinomybę dėl „Brexito“, kuri kursto daugelio žmonių Didžiojoje Britanijoje nerimą.

Tačiau Jungtinės Karalystės namų ūkių „apetitas“ įsigyti didesnius pirkinius, pavyzdžiui, automobilius ar atostogas, buvo silpniausias nuo 2017 metų rugsėjo, pažymėjo „Markit“.

„Didelis Jungtinės Karalystės namų ūkių noro įsigyti stambesnius pirkinius sumažėjimas buvo pagrindinis ženklas, kad „Brexito“ kurstoma įtampa jau daro poveikį vartotojų išlaidoms“, - sakė „IHS Markit“ direktoriaus pavaduotojas Timas Moore`as. 

Be to, daugelis įmonių dėl „Brexito“ mažina investicijas.

„Markit“ kovo 7–12 dienomis apklausė 1 500 žmonių.