Verslas

2015.01.15 10:46

Sausio išpardavimai: pirkėjai galvoja ilgiau

Erika Fuks, DELFI.lt2015.01.15 10:46

Sausio išpardavimai šiemet Lietuvoje pirmą kartą vyksta eurais. Naujosios prekių kainos skaitine išraiška yra mažesnės, o iki sausio 15 d. gyventojai dar gali mokėti litais, tad prekybininkai jau skaičiuoja pirmuosius pardavimus.

Sausio išpardavimai šiemet Lietuvoje pirmą kartą vyksta eurais. Naujosios prekių kainos skaitine išraiška yra mažesnės, o iki sausio 15 d. gyventojai dar gali mokėti litais, tad prekybininkai jau skaičiuoja pirmuosius pardavimus.

Pirmiausia prekybininkai pastebi, kad gyventojai neskuba šluoti visų prekių iš eilės norėdami išleisti litus.

„Šios žiemos išpardavimai nuo ankstesnių metų skiriasi tuo, kad dalis pirkėjų užtrunka ilgiau prieš priimdami sprendimą pirkti. Juos glumina dviem valiutomis rašomos kainos, ypač kai vieni prekybininkai kainas eurais jau rašo didesniu šriftu, tuo tarpu kiti kainas abiem valiutomis rašo vienodai. Tad, pirkėjai neskuba pirkti, dar pratinasi prie euro“, – komentavo sostinės prekybos centro „Ozas“ direktorė Inga Navickaitė.

Sostinės prekybos centre „Europa“ šiuo metu taip pat vyksta rudens-žiemos kolekcijų išpardavimas.

„Pardavimai priklauso nuo įvairių faktorių, pavyzdžiui, pačių prekybininkų ar prekybos centro vykdomų veiksmų, oro sąlygų. Euro įvedimas reikšmingai nepaveikė drabužių, avalynės segmentų pardavimų“, – sakė „Europos“ vadovė Gintarė Žemaitė.

„Akropoliai“ pajuto norą išlaidauti

Bendrovės „Akropolis LT“ direktorius Remigijus Veikalas komentuoja, kad prekybos centrai po Naujųjų metų pajuto žmonių antplūdį: pirmosiomis sausio dienomis sulaukta iki 30 proc. daugiau lankytojų.

„Nemaža dalimi tai, aišku, susiję su euro įvedimu. Žmonės pirmomis metų dienomis ėjo į „Akropoliuose“ įsikūrusius bankų, „Lietuvos pašto“ skyrius, daug kas litus „keitėsi“ pirkdami prekes parduotuvėse, mokėdami litais, o grąžą gaudami eurais. Tačiau daug žmonių tiesiog naudojosi proga – ilgu savaitgaliu ir prasidėjusiu sezoniniu žiemos išpardavimu – kad įsigytų sau reikalingų daiktų, pramogautų“, – dėstė jis.

Nors pirkimas sausio 1–4 dienomis buvo kiek didesnis nei tuo pat metu pernai, antrąją sausio savaitę bendra paklausa buvo panaši į 2014 m. rezultatus, skaičiuoja „Akropolis LT“.

Bendrovės direktorius primena ir orų poveikį prekybai: kol už lango teigiama temperatūra, žmonės perka mažiau viršutinių žieminių drabužių, kai tik atšąla, jų pirkimas suaktyvėja.

Visg dėlto prekybos centrų atstovai tvirtina, kad užsienio svečiai su pardavėjais pasidalina įspūdžiais: jiems kainos eurais yra suprantamesnės, nebereikia konvertuoti valiutos.

Jau beveik dvi savaites su euru gyvenantys Lietuvos gyventojai dar nepriprato prie naujosios valiutos, mano Kauno technologijos universiteto ekonomikos profesorius Rytis Krušinskas. Jis prognozuoja, kad gyventojams atsiskaityti taps lengviau gavus pirmąjį atlyginimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.