Naujienų srautas

Verslas2019.03.18 12:05

Lietuva su Japonija aptars sinchronizavimą ir žaliąją energetiką

BNS 2019.03.18 12:05

Lietuvos ir Japonijos atstovai šią savaitę Tokijuje tarsis dėl Baltijos šalims svarbaus sinchronizavimo projekto, taip pat atsinaujinančių išteklių energetikos, suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) sektoriaus.

Japonijos sostinėje lankosi energetikos viceministrė Lina Sabaitienė, perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ ir „Lietuvos energijos“ grupės atstovai.

„Bus aptariamos Lietuvos ir Japonijos įmonių galimybės bendradarbiauti įgyvendinant Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektą, plėtojant žaliąją energetiką, taip pat galimas bendradarbiavimas suskystintųjų gamtinių dujų srityje“, – BNS komentavo energetikos ministro patarėja Aurelija Vernickaitė.

Kovo 18–20 dienomis rengiamo vizito metu įvyks susitikimai su Japonijos Ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerija, energetikos ir transporto įmonėmis bei finansų organizacijomis.

Japonijoje pernai rugsėjį viešėjo energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Jis BNS tuomet komentavo, kad viena iš vizito temų buvo Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo procesas ir planuojami konkursai. Paklaustas, ar japonų kompanijos „Hitachi“ arba „Toshiba“ galėtų dalyvauti Ignalinos AE atliekyno rangovo konkurse, ministras teigė, kad teorinės galimybės tikrai yra.

Praėjusią savaitę paskelbtas maždaug 100 mln. eurų preliminarios vertės radioaktyviųjų atliekų paviršinio atliekyno (B25-2 projektas) projekto rangovo konkursas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi