Verslas

2015.01.14 17:26

Numato kelti mažiausius ir kirpti didžiausius slaugytojų atlyginimus

BNS 2015.01.14 17:26

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad mažiausiai uždirbančių slaugytojų atlyginimai turėtų kilti, o uždirbantieji daugiausiai turėtų gauti mažiau.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad mažiausiai uždirbančių slaugytojų atlyginimai turėtų kilti, o uždirbantieji daugiausiai turėtų gauti mažiau.

Ministrė trečiadienį žurnalistams sakė, kad slaugytojų darbo apmokėjimo ir galimo jų funkcijų plėtimo klausimus sprendžianti darbo grupė ieško būdų, kaip sumažinti netolygumus, kai vienų slaugytojų atlyginimai tesiekia minimumą (300 eurų), o yra iš uždirbančiųjų 4 tūkst. litų (1158 eurų).

Anot R. Šalaševičūtės, Privalomojo sveikatos draudimo fondo taryba turėtų konkrečiai suklasifikuoti slaugytojus pagal darbo sudėtingumą ir numatyti atlyginimų ribas.

„Gydytojo atlyginimų vidurkis, neatskaičius mokesčių, rajoninėse ligoninėse siekia apie 3 tūkst. litų. Mūsų nuomone, mūsų medikai nusipelno geresnių atlyginimų, o slaugytojų darbas – vis tiek tai yra ne gydytojų, jis yra mažiau sudėtingas, todėl 4 tūkst. atskaičius mokesčius, mūsų nuomone, šiandien slaugytojams yra neadekvatu“, – sakė ministrė.

Jos teigimu, pakeitimus įgyvendinti būtų galima susiaurinus gydymo įstaigų laisvę spręsti, kaip naudoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo gaunamus pinigus.

„Tiesiog manome, kad galbūt rasime būtų, kaip papildyti teritorinių ligonių kasų su gydymo įstaigomis sudaromas sutartis, sugriežtinant pinigų, gautų iš Valstybinės ligonių kasos, perpaskirstymą – tiesiog įvertinant tai, kad šitos lėšos visiškai negali būti investuojamos į kitų reikmių tenkinimą užmirštant, kad slaugytojų atlyginimai, gal net kai kur ir gydytojų atlyginimai, turi bent jau būti lygūs imant bendrą atlyginimo vidurkį“, – aiškino R. Šalaševičiūtė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.