Naujienų srautas

Verslas2015.01.14 09:04

Pasaulio bankas sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę

ELTA 2015.01.14 09:04

Pasaulio bankas (PB) sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę, perspėdamas, kad Jungtinės Valstijos, vien tik savo pastangomis, neįstengs suteikti impulso pasaulio ekonomikos atsigavimui, informuoja BBC.

Pasaulio bankas (PB) sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę, perspėdamas, kad Jungtinės Valstijos, vien tik savo pastangomis, neįstengs suteikti impulso pasaulio ekonomikos atsigavimui, informuoja BBC.

2015 metais pasaulio bendrasis vidaus produktas (BVP) ūgtelės 3 proc., o kitais metais – 3,3 proc., teigiama naujoje Pasaulio banko prognozėje. Praėjusių metų birželį Bankas prognozavo atitinkamai 3,4 ir 3,5 proc. prieaugį.

„Pasaulio ekonomika yra varoma vieno variklio – Amerikos. Dėl to kurti rožines perspektyvas nėra pagrindo“, – perspėjo vyriausiasis ekonomistas Kaushikas Basu.

Tačiau, kaip teigiama PB pranešime, mažesnės naftos kainos kai kurioms šalims bus naudingos.

„Pigi nafta, – o žemos naftos kainos, manoma, vyraus visus šiuos metus, – smukdo infliaciją visame pasaulyje ir, tikėtina, sulaikys turtingas šalis nuo sprendimo didinti palūkanų normas.Taip atsiranda galimybių naftą importuojančioms šalims, tokioms kaip Kinija ir Indija; gerinti savo ekonominę situaciją. Indijos augimas paspartės iki 2016 metų iki 7 proc.“, – teigia K. Basu.

Tačiau Pasaulio bankas perspėjo, kad mažesnės naftos kainos pakenks naftą eksportuojančių šalių, tokių kaip Rusija, ekonominiam augimui.

Pasaulio banko prognozėmis, Rusijos ekonomika šįmet susitrauks 2,9 proc., o 2016 metais ūgtelės vos 0,1 procento.

Jungtinėse Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje, priešingai, išliekant žemoms palūkanų normoms, „augimas įsibėgėja“, teigiama PB pranešime. Tačiau Bankas priduria, kad euro zonoje ir Japonijoje vis dar bus jaučiamas „finansinės krizės palikimas“ ir atsigavimo procesas bus „springčiojantis“.

Pasaulio bankas perspėjo, kad euro zonoje išliks žema infliacija ir kad bendrasis vidaus produktas (BVP) vieningos Europos valiutos bloke 2015 metais ūgtelės 1,1 proc. 2016 metais augimas paspartės iki 1,6 proc.

Japonijoje, PB prognozėmis, ekonomikos augimas šįmet paspartės iki 1,2 proc., o 2016 metais – iki 1,6 procento.

„Pasaulio ekonomika atsidūrė ties nerimą keliančia sandūra“, – pridūrė K. Basu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi