Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras: šiluma kovą turėtų atpigti iki 20 proc.

BNS 2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad kovo mėnesį šilumos energija turėtų atpigti 18-20 proc. Anot jo, tai lems atpigusios dujos ir paskutiniai Kainų komisijos sprendimai. Tuo metu komisijos vadovė teigė, kad tokio didelio šilumos kainų mažėjimo neturėtų būti.

Premjeras teigia, kad kovo mėnesį šilumos energija turėtų atpigti 18-20 proc. Anot jo, tai lems atpigusios dujos ir paskutiniai Kainų komisijos sprendimai. Tuo metu komisijos vadovė teigė, kad tokio didelio šilumos kainų mažėjimo neturėtų būti.

„Šilumos kainų sumažėjimas 18–20 proc. turėtų būti kovo mėnesį. Tie sprendimai, kurie buvo priiminėjami Kainų komisijoje, jie užsitęsė iki gruodžio pabaigos, bet kainos, kurios patvirtintos, yra mažesnės“, – Vyriausybėje pirmadienį žurnalistams sakė Algirdas Butkevičius.

Komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė BNS teigė, kad bendra šilumos kaina neturėtų mažėti taip smarkiai, nes gamintojai nuo sausio perka ne tik 20 proc. pigesnes dujas iš „Lietuvos dujų tiekimo“, bet ir iš SGD terminalo.

„Šilumos tiekėjai, kurie pasirašo sutartis su galimai pigesnes dujas tieksiančiu „Lietuvos dujų tiekimu“, ir ten, kur naudojamos dujos iš vamzdžio, o ne iš terminalo, galėtų tiek būti, bet dar yra privaloma pirkti dujas iš SGD terminalo“, – BNS sakė D.Korsakaitė.

Nuo sausio perkant pigesnes dujas, šilumininkų sąskaitose tai turėtų atsispindėti vasarį, o gyventojai realiai mokės kovo mėnesį.

„Miestuose, kur šilumos gamybai naudojamos gamtinės dujos, sumažėjusios šilumos kainos dėl atpigusių dujų vartotojams sąskaitose atsispindės kovo mėnesė, kadangi kuro kainos korekcijos šilumos sąskaitose atsispindi su dviejų mėnesių vėlavimu“, – BNS teigė premjero atstovė Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Pasak jos, šilumos kainos mažėjimas nesieks 20 proc.: „20 proc. pigesnės dujos nereiškia, kad 20 proc. mažės šilumos kaina, nes šilumos kainoje kuro kaina sudaro ne 100 proc.“.

Anot jos, šilumos kainos kiekvienoje savivaldybėje mažės nevienodai, nes jos priklauso nuo to, kiek dujų naudojama šilumos gamyboje.

Premjero teigimu, nuo sausio šilumos kainos Lietuvoje turėjo sumažėti vidutiniškai 8 proc.

„Kainos yra patvirtintos mažesnės, o kodėl sąskaitos yra didesnės, tai gal sunaudojimas yra didelis. Jeigu kalbėti apie šilumos kainos sumažėjimą jau nuo sausio, tai kiek aš prisimenu, vidutiniškai visoje Lietuvoje turėjo sumažėti 8 proc.“, – sakė ministras pirmininkas, paklaustas, kodėl padidėjo šildymo sąskaitos.  

Tačiau sausį mokama už gruodžio mėnesį suvartotą šilumą.

„Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas pernai skaičiavo, kad šiluma šį šildymo sezoną turėtų atpigti 6–7 proc., išskyrus Vilnių, kuriame kainos mažės tik 2 proc. Tokie skaičiavimai atlikti, įskaičiavus „Gazprom“ suteiktos permokos grąžinimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.